Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva I

Silnik 2.0D 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Captiva I 2.0D 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 150KM wydawało się za mało ale jest wystarczająco żwawy
Karoseria : mokre słupki wewnątrz po deszczu, a długo mówili, że ja nie zamykam szyberdachu
Zawieszenie : stuki z przodu to wina stylu jazdy ? (moje szybkie hopki)
Drugi raz nie kupię, bo lubię zmiany, ale zakup nowego mogę polecić każdemu. Nowy design, wygodny do miasta jak i w trasy, zużycie paliwa nie zawsze jest najważniejsze jeśli chodzi o samochody w tej klasie, nie wiem jak się zachowa po kilku latach używania (w sumie Koreańczyk)ale tzw. pierwsza liga też zaczęła obniżać loty (jakość)
temperamentu mu nie brakuje, prędkość przelotowa 180km/h na autostradach w Niemczech to nie problem, przy ruszaniu ze świateł całkiem żwawy,a jeśli chodzi o hałas niestety tego silnika nie sposób pomylić z benzyniakiem
5-co biegowy automat radzi sobie i sekwencją wcale się nie bawię, więc łopatek do zmiany przy kierownicy mi nie brakuje, gwałtowne dodanie gazu przy np.70km/h to w miarę sprawna redukcja z 5 na 3 i niezły start do wyprzedzania
trudno pogodzić komfort z twardością w suv-ie, ale wiedziałem co kupuję, za to nie muszę zwalniać przy \"hopkach\" a boczny wiatr jest nieodczuwalny. nie wiem kiedy i czy w ogóle załącza się tylny napęd, ale nie zakopał się nigdy nawet w grubym śniegu, nieraz przecierałem \"ścieżki\" i rozwalałem zaspy dla aut z mniejszym prześwitem
lusterka w rozmiarze odpowiednim do wielkości samochodu więc ci, którzy nie muszą odwracać się do cofania będą kontent, czujniki parkowania tył też pomogą, przód wymaga wyczucia, ale to nic nowego w dużych autach, światła mijania i drogowe mogłyby być lepsze
jest wiele samochodów, co mają wygodniejsze fotele i kanapy z tyłu, ale miejsca nie brakuje, włączniki spryskiwania reflektorów i składania lusterek pewnie umieściłbym w innych miejscach, ale może się czepiam, reszta tam gdzie się spodziewamy
za głośno i za mało wydajnie, jednostrefowa w tak dużym aucie - w sumie na czymś musieli zaoszczędzić
dużo miejsca, trzeci rząd w suv-ie - to nigdy nie będzie przestrzeń vana, wiele wyjazdów z rodziną na urlopy i nigdy bagażnik dachowy nie był potrzebny
słyszałem , że przy spokojnej jeździe całkiem ok. ale ja ponarzekam - jest za głośno
dane producenta zaniżone o 20%, ale za to byli zbyt skromni przy osiągach. fabrycznie podają 186km/h ja pomykałem (niemcy) 210km/h (wg nawigacji 196km/h) może to tylko zasługa jakości paliwa, bo jakby mi spalił o 1l/100km mniej niż na naszym krajowym
teraz tańszy o 20tys, jak oni to zrobili przy tak drogim dolarze ?
błahostka w stylu spryskiwacza tylnej szyby (chyba bezpiecznik)
przeciekający szyberdach (czekałem aż ktoś przetrze szlaki, bo chcieli mi auto na dwa dni w warsztacie zostawić żeby stwierdzić dlaczego)stuki w przednim zawieszeniu (zapewne moje szybkie hopki)oraz jakieś (nie wiem co) dwie fabryczne akcje serwisowe przy okazji przeglądów - w sumie wszystko na 3letniej gwarancji więc no-strees.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0D 150KM 110kW [l/100km]

10,8