Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

taki tam., 13 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń, zawieszenie, ogólne b.dobre wrażenie.
Pierwsza opinię wystawiłem po przejechaniu 500 km. Była dobra, a teraz samochód oceniam jeszcze lepiej. Spełnia moje oczekiwania, jest wygodny, dośc szybki, pakowny i całkiem ładny. Ciuta za cienkie jak dla mnie koło kierownicy, ale tylko ciut. Spalanie mogłoby byc niższe, teraz zima na krótkich trasach ok.11 litrów na 100, ale gaz w przyszłości załatwi problem. Lubie ten samochód i nie mam zamiaru sie z nim rozstawać.
Bardzo elastyczny, słyszalny praktycznie powyżej 130km/h. Zdecydowanie dynamiczny powyżej 3,5 tys obrotów.
Lekko haczy trzeci bieg, ale to podobno norma, czesto stosuję przy zmianie biegów lekkie przygazowanie np przy redukcji żeby wiekszyc prędkośc obrotową silnika, to zdecydowanie pomaga.
Przyjemnie, ale nie przesadnie miękki i dobrze bo nasze drogi są dziurawe, a samochód nie jest przeznaczony do rajdowych predkości.
Troche do tyłu kiepsko, no ale to kombi, czujniki parkowania załatwiłyby mały problem.
Wszystko na swoim miejscu, samochód nie wymaga przyzwyczajenia, dobre rozwiazanie świateł dziennych, które gasną po wyjeciu kluczyka i otwarciu drzwi kierowcy-nie trzeba pamietac o ich właczaniu i wyłaczaniu. Zrobiłem ostatnio 600 km z jednym przystankiem i wysiadłem z samochodu bez bólu kregosłupa, spoko mogłem jechac dalej.
Grzeje i chłodzi b.dobrze.
Zupełnie wystarzajaca. Ostatnio zaliczyłem dłuzszy wypad w 4 osoby dorosłe plus nastolatka, w sumie 5 osób plus bagaże, narty, nikt nie narzekał na ciasnotę, a osoby wcale nie sa mikrusami.
Mogłoby byc ciszej powyżej 130 km/h, ale jak czesto jeździmy z takimi prędkościami? W kombi troche słychac prace opon, ale to normalka w tym typie nadwozia.
Za 40 tyz kupiłem w roku 2010 samochód z 2009r, klima, ABS, elektryka przednich drzwi, kombi, welur na siedzeniach, przytulne wnetrze, czego chcieć więcej.
Na razie absolutnie nic, ale mam go dopiero jiecały rok i 12.000 przebiegu. Amortyzatory klapy bagaznika na pewno będa do wymiany, ot wsio.
Nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]