Ocena kierowcy - Chrysler Voyager IV Minivan

Rok produkcji 2004
Chrysler Voyager IV Minivan 2.8 CRD 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy
Zawieszenie : Dwa razy narawiane w pzeciągu trzech lat
Jest to mój drugi Voyager. Poprzedni był z roku 1998, w wersji 2,4 benzyna. Poprzedniego Voyagera ubrałem w instalację LPG. No po prostu porażka. Nie dość, że auto to nie chodziło na gazie, to jeszcze strzelało. Ale nie o nim. Teraz mam Voyagera 2,8 CRD. Namawiała mnie żona na zakup tej wersji. Po namowach kupiłem. Jeżdżę 3 lata i tak naprawdę najsłabszym ogniwem tego auta jest zawieszenie. Jednak z drugiej strony nie mogę się dziwić, ponieważ mieszkam w miejscu, gdzie asfaltu jeszcze nie wymyślili, ale obiecali że pomyślą i może w przyszłym roku położą. Dół na dole, więc auto ma prawo czasami wybić końcówki drążków czy wahaczy. Ogólnie OK
Biorąc pod uwagę, że przesiadłem się z 300-tu konnego A8, to auto stoi !!!
Brak najmniejszych problemów ze skrzynią. Ocena ogólna dobra. Choć ta 4-ro stopniowa skrzynia mogła by mieć ten 5-ty bieg.
Na dołkach daje radę przeciętnie. Ale jeżeli jest wszystko sprawne, to na jakiś czas jest ok.
Dobra widoczność, duże lusterka.
Wszystko prawie pod ręka. Jedynie zmieniarka płyt lekko za nisko umiejscowiona. No ale gdzieś trzeba ja umieścić.
Klimatyzacja super, ogrzewanie też niczego sobie
Można by rzec, że dało się wypoczywać w czasie jazdy. Kiedy bylismy wspólnie z rodziną (2+3) na wczasach w hiszpani, to praktycznie nie czułem zmęczenia z jazdy, choć zrobiłem wtedy prawie 7 tys. km.
W czasie jazdy nie słychać zbędnych szumów. Ok.
Samochód waży 2 tony. Więc też musi zjeść. Miałem przez jakiś czas problemy, bo duzo paliło. Jak się okazało, przyczyną tego żarłoctwa było uszkodzenie webasto. Po wyączeniu silnika, webasto jeszcze pracowało pewien czas, póżniej się wyłączało. Tak samo było w czasie jazdy. Ono pracowało non stop, z tąd też większe spalanie.
Najgorszą bolączką tych samochodów i to nie tylko w wersji IV jest zrywanie instalacji elektrycznej, zamykającej boczne drzwi suwane elektrycznie. Naprawiałem zamykanie 2-krotnie w serwisie w Łodzi. Działało 2 miesiące. Później dałem sobie spokój i poprosiłem córki siedzące z tyłu, aby wysilały swoje rączki przy zamykaniu mechanicznym. I było ok.
Poważnych nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 CRD 150KM 110kW [l/100km]