Ocena kierowcy - Citroen AX

Tomek_taxi@wp.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1992
Citroen AX 1.1 60KM 44kW 1989-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Zawsze na przeglądzie facet jest zaskoczony jak moje maleństwo hamuje hihi
Citroen ax jest niczym nie wyróżniającym się, tanim autkiem , które potrafi solidnie przyłożyć 170 km/h i 12 s do setki z silnika 1,1 to dużo. Jeżeli zadbasz o niego odwdzięczy ci się bezawaryjną jazdą oraz niskim zużyciem na paliwo 5 litrów na setke. Dla mnie jest autem doskonałym nigdy go nie sprzedam!!
Silnik co tu by dużo pisać na liczniku już 200 tys przebiegu a on dalej śmiga tylko lać i jeździć. Jak na takie autko to niezłe osiągi z silnika 1,1 170 km/h i 12 s do 100 to coś.Nigdy mnie nie zawiódł.
Skrzynia jest dobra o ile jakiś niemyślący właściciel nie wleje złego oleju, jeżeli to zrobi to z reguły padają synchronizatory, najlepiej wlać oryginalny olej i hipol gwarancja dożywotniej wytrzymałości ;]
Jak na to autko to dobrze jeździ jedyny minus to polskie drogi. Co jakieś 80 tys wystarczy wymienić łożyska w belce skrętnej a nie jak niektórzy jeżdżą do końca aż im padnie belka i wtedy krzyczą że to złom bo muszą wydać 1000 zł.
Widoczność bardzo dobra wszystko widać na około.
Jak dla mnie doskonale wszystko co potrzebne pod ręką nie ma żadnych zbędnych duperelków.
Niejeden się zdziwił moją wentylacją, tak przygrzewa że koleżanka tak nie ma w vectrze;P
Przestrzeń z przodu dobrze wygodnie się siedzi, gorzej natomiast z tyłu ale i tak więcej miejsca niż w cienkim i tico;]
Ogólnie jak silnik jest ciepły to chodzi pięknie, hałasuje jedynie przy prędkości powyżej 100km/h
Zużycie paliwa a co to jest? Cytrynka pali w mieście prawie 100tys 5,5 litra przy spokojnej jeździe, wiec jest doskonale.
Za taką cenę to aż żal by mi go było sprzedać
Jak na ten wiek to nie jest źle mam do wymiany skrzynie bo jest zużyty synchronizator i łożysko ale śmiaga już chyba z 7 raz do Holandii bez żadnych usterek.
Poważnych usterek nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 60KM 44kW [l/100km]

5,6