Lista ocen Citroen C-Elysee II (42) - Ergonomia

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maariu
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Obsługa auta moim zdaniem stoi na wysokim poziomie. Nieco dziwnym (ekonomicznym) rozwiązaniem jest sterowanie szybami umieszczone przy dźwigni zmiany biegów (ciężko się do tego przyzwyczaić). Kierownica jest wygodna w trzymaniu, pilot do obsługi multimediów i telefonu w zasięgu prawej ręki. Bluetooth szybko łączy się z telefonem. Wybieranie połączeń z telefonu odbywa się bez odrywania rąk z kierownicy, a i skupienie wzroku niekoniecznie...
~Robofajka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Dla mnie wszystko ok. Wszędzie mogę dosięgnąć i włączyć wszystko bez problemów...choć regulacja lusterek(elektryczna a jakże-taka wersja ;)) trochę schowana pod kierownicę...trochę irytuje brak regulacji wysokości punktu zaczepienia pasów bezpieczeństwa ( można ustawić się fotelem-choć w Dacii była regulacja i pasa i fotela) A że jestem dość wysoki to i środkowa kolumna w kolanko mnie uwiera. Choć to nie mankament wielu samochodów ( oczywiście...
~Jack119
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Bardzo dużo miejsca, każdy ma dostęp do potrzebnych elementów. Dziwnie umieszczone przyciski od szyb, zarówno z przodu jak i z tyłu, są one w środkowym tunelu, ale w niczym to nie przeszkadza. Radio dosyć intuicyjne, reszta jak w Peugeocie i Citroenie. Wszystko tam gdzie powinno. Jedynie funkcja podgłaszania radio jest bez sensu - zamiast dużym pokrętłem na środku radia, to robi się to małymi przyciskami po jego lewej stronie
~adam
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
dużo miejsca dla 5 dorosłych osób, troche głośno w środku powyżej 3 tys. obrotów,słuchać świst wiatru uderzający w lusterka,słychać terz świst z tyłu słabo wyciszony bagarznik,maska nad silnikiem wcale niewyciszona ale można dokupic orginał wyciszenie na allegro koszt 200zł ja sobie dorobiłem sam za darmo wata szklana z pazłotkiem do izolacji kanałów wentylacyjnych grubosci 2cm i jest troche ciszej
~martm
Sedan Facelifting 1.6 VTi 115KM 85kW
Brak rozsądnych schowków, budżetowe przyciski do szyb w tunelu środkowym. Ekran dotykowy kompa to jest żart i kpina - wyrwałbym i zamontował analogowe radio z pokrętłami i przyciskami. Zawiasy w bagażniku - dopłaciłbym dużo za normalne teleskopy. Brak lampki w suficie dla tylnej części kabiny. Brak pełnej regulacji kolumny kiery... Idzie się nauczyć z tym żyć.
~Expert
Sedan Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Dobra. Jednoosiowa regulacja kierownicy mnie przy 180 cm nie przeszkadza. Jest w sam raz. Jeżdżę tylko ja więc i tak nikt inny tego nie reguluje. Umiejscowienie podnośników szyb wymaga przyzwyczajenia. Po miesiącu się zapomina, miejsce jest nietypowe. Brakuje za to impulsowego sterowania szybami - chociaż z przodu oraz schowka przed lewarkiem zmiany biegów. Tu widać oszczędności.
~Pablo
Sedan 1.6 HDI 92KM 68kW
Wszystkie podstawowe przyciski na swoim miejscu. Obsługa intuicyjna. Wyjątkiem jest klawisz blokady drzwi samochodu, schowany za kierownicą, długo go szukałem. Włącznik świateł awaryjnych mógłyby być bliżej kierowcy. Nie rozumiem, czemu ma służyć umiejscowienie przycisków otwierania wszystkich szyb samochodu na dole w tunelu środkowym (bez funkcji auto).
~Matt
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Wersja goła z klimatyzacją i tempomatem. Nie polecam wysokiej osobie fotel zdecydowanie zaprojektowany bez pomysłu albo niskiego egoistyczne. Źle wyprofilowany. Lędźwie wpadają w fotel a góra jest wypychana do przodu. Po 200km okropny ból kręgosłupa. Musiałem kupić sobie specjalna poduszkę...
~niemieckietrytki
Sedan Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Kierownice można regulować tylko góra-dół. Trzy uchwyty na napoje i pojemne schowki w przednich drzwiach. Przejrzysta deska rozdzielcza, wygodne w użytkowaniu manetki sterujące przy kierownicy (poza pokrętłem środkowym radio). Fotele mają przeciętne obicie i wytrzymałość.
~Aduss
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Jak dla mnie wszystko ok. Trzeba się tylko przyzwyczaić do przełączników od sterowania szybami. Sterowanie tempomatem, radiem jest w porządku, poza tym, że go nie widać i trzeba się przyzwyczaić, no i nie wygląda "gadżeciarsko" jak w przypadku sterowania na kierownicy.