Lista ocen Citroen C-Elysee II (45) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aduss
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Skrzynia nie jest super precyzyjna, tutaj mogłoby być troszkę lepiej. Biegi wchodzą przyzwoicie ale nie jest to majstersztyk. Przełożenia nie są krótkie, określiłbym je jako średnio długie. Dla mnie to plus, bo do takich byłem wcześniej przyzwyczajony. Poza tym nie jest to auto sportowe, żeby przełożenia były krótkie. Na razie nic nie haczy ale słychać lekko (nie w przekładni ale wnętrzu) wrzucanie, co dziwne tylko 3 biegu.
~Greg
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
To moje pierwsze auto z automatem, czytając testy i opinie tego auta z wcześniejszą wersją 4-biegową automatyczną nie zdecydowałbym się na to, ale jak się pojawiła wersja 6-biegowa - zaryzykowałem. W porównaniu do manuala trochę wolniej zbiera się na starcie, ale nadrabia kulturą pracy i oszczędnością, przy wyższych prędkościach na 6 biegu jest wyraźnie ciszej i uzyskujemy mniejsze spalanie
~niemieckietrytki
Sedan Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
*Edit: przeniesienie napędu to rzeczywiście najsłabsza strona tego auta. Wsteczny często zgrzyta, a na niskich obrotach trzeba powoli operować sprzęgłem.* Długi skok lewarka, co chyba jest powszechne w autach PSA. Czasem zgrzytnie wsteczny. W ekonomicznej jeździe pomaga asystent zmiany biegów.
~adam
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
skrzynia ok. troche krótka jedynka zaraz po ruszeniu spokojnie można wrzucać dwójke przy prędkościach autostradowych brakuje szóstki ale dla mnie niema problemu co chwila to fotoradar,długie przełożenia na lewarku przy zmianie biegów ale w mazdzie 626 było tak samo więc mi to nieprzeszkadza
~Robofajka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Hmmmm tu mam problem...bo jestem przyzwyczajony machaniem wajchą ( od 1995 roku) to jednak czasami jedynka wyskoczy...albo nie wskoczy...trzeba mocno dopychać biegi by mieć pewność a i tak czasami zgrzytnie. Do demonów płynności przekładania wajchy to to nie należy.
~martm
Sedan Facelifting 1.6 VTi 115KM 85kW
Najgorsza skrzynia jaką jeździłem. Porażka, tragedia, katastrofa. Można się nauczyć, ale wg mnie to najgorsza rzecz w tym aucie i chyba jedynie obiektywnie do cna zła. O braku 6 biegu nawet nie będę pisał w 2024 roku. Widziały gały co brały ;)
~Aleksander Kuszeta
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
masakra, wsteczny jest na miejscu "6". Po jakimś roku użytkowania skończyło się to tym, że jedynki nie da się wrzucić zaraz po wstecznym i odwrotnie- zupełnie jak w SKODZIE CITIGO -2012. Moim zdaniem za krótka jedynka.
~Igor
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Okropna! Biegi zgrzytają i trzeba się upewnić czy na pewno dany bieg wszedł. U Jedynka wchodzi za 2 czasem za 3 razem. Skrzynia to największa porażka tego samochodu. Słabo współgra z silnikiem.
~Jack119
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Żadnych problemów, świetnie wybiera biegi, idealnie dopasowane przełożenia. Mimo pięciu biegów, zupełnie nie odczuwa się braku szóstki.
~Expert
Sedan Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Poprawna. Działa jak zwykła standardowa skrzynia 5-cio biegowa. Precyzja wybierania - OK. Nie haczy. Zestopniowanie pod silnik 3-cylindrowy.