Lista ocen Citroen C-Elysee II Sedan (34) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~c-elysee
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Silnik dynamiczny i oszczędny. Całkiem sprawnie wchodzi na obroty. Przyspieszenie na dwójce czy trójce, jak dla mnie, wręcz rewelacja. Wada - bierze olej. Dolewam średnio 0,5l na 5000 km
~złotówka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Po 11000km w 2 miesiące nie mam większych zastrzeżęń co do silnika, jedynie moc 115KM mogłaby być dostępna w niższych zakresach obrotów, ale i tak nie ma tragedii.
~Pablo
Sedan 1.6 HDI 92KM 68kW
Silnik rewelacja! Ekonomiczna jednostka Citroena jeszcze bez technologii BlueHDi. Moim zdaniem najlepszy silnik do tego samochodu. Auto jest lekkie i te 92 KM w zupełności wystarcza.
~Zibi
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Bardzo niskie spalanie mniejsze niż podano przez producenta. Na razie mały przebieg i tylko w mieście, ale jest 8,0 l/100km. Brak maty wygłuszającej w komorze silnika.
~ja
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Przy małych obrotach przyspiesza wystarczająco a przy tym umiarkowanie pali. Przy większych obrotach robi się całkiem dynamicznie i nieco głośno ale dźwięk silnika jest dość przyjemny.
~Misiek
Sedan 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Silnik 99km nie powala ale po chipie ma 127 i to już robi robotę , niestety cała moc ogranicza skrzynia . Finalnie około 9sec do 100km/h
~Aleksander Kuszeta
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
nie wiem czy to wina silnika czy przeniesienia napędu, ale czasami w ogóle nie czuje się tych 115km. Na trasie jest lepiej niż w mieście.
~Greg
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Wystarczający do tego auta, ładnie wkręca się na obroty, oszczędny. Ostatnio rozwiązano problem z blokującymi się obrotami przez nowe oprogramowanie.
~Kamilo
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Ot dobry silnik, dobrze znoszący lpg, oszczędny, przyzwoite osiągi i ogólnie generujący niskie koszty obsługi.
~Anty citroen
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Do 100 nawet dynamiczny. Spalanie też na przyzwoitym poziomie. Taki typowy silnik do miejskiego autka.
Citroen C-Elysee II Sedan