Lista ocen Citroen C-Elysee II Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW 2012-2016 (23) - Ergonomia

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maariu
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Obsługa auta moim zdaniem stoi na wysokim poziomie. Nieco dziwnym (ekonomicznym) rozwiązaniem jest sterowanie szybami umieszczone przy dźwigni zmiany biegów (ciężko się do tego przyzwyczaić). Kierownica jest wygodna w trzymaniu, pilot do obsługi multimediów i telefonu w zasięgu prawej ręki. Bluetooth szybko łączy się z telefonem. Wybieranie połączeń z telefonu odbywa się bez odrywania rąk z kierownicy, a i skupienie wzroku niekoniecznie...
~Robofajka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Dla mnie wszystko ok. Wszędzie mogę dosięgnąć i włączyć wszystko bez problemów...choć regulacja lusterek(elektryczna a jakże-taka wersja ;)) trochę schowana pod kierownicę...trochę irytuje brak regulacji wysokości punktu zaczepienia pasów bezpieczeństwa ( można ustawić się fotelem-choć w Dacii była regulacja i pasa i fotela) A że jestem dość wysoki to i środkowa kolumna w kolanko mnie uwiera. Choć to nie mankament wielu samochodów ( oczywiście...
~adam
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
dużo miejsca dla 5 dorosłych osób, troche głośno w środku powyżej 3 tys. obrotów,słuchać świst wiatru uderzający w lusterka,słychać terz świst z tyłu słabo wyciszony bagarznik,maska nad silnikiem wcale niewyciszona ale można dokupic orginał wyciszenie na allegro koszt 200zł ja sobie dorobiłem sam za darmo wata szklana z pazłotkiem do izolacji kanałów wentylacyjnych grubosci 2cm i jest troche ciszej
~Aduss
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Jak dla mnie wszystko ok. Trzeba się tylko przyzwyczaić do przełączników od sterowania szybami. Sterowanie tempomatem, radiem jest w porządku, poza tym, że go nie widać i trzeba się przyzwyczaić, no i nie wygląda "gadżeciarsko" jak w przypadku sterowania na kierownicy.
~c-elysee
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Byłoby dobrze gdyby nie sterowanie szybami koło dźwigni zmiany biegów a sterowanie lusterkami za kierownicą. No i kierownica sterowana tylko na wysokość. Mam 180 wzrostu i jak się wygodnie usadzę to mam daleko kierownicę. Jak się podsunę to nogi mają trochę ciasno
~ja
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Kto jeździł wcześniej Citroenem odnajdzie się bez problemu. Informacje z komputera wyświetlane na środkowym wyświetlaczy trochę rozpraszają. W tańszej wersji chyba są na wyświetlaczu między zegarami co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem
~Zibi
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Sterowanie radia joystick'iem zamiast w kierownicy, podłokietnik trzeba podnieść aby zapiąć pasy, sterowanie szybami prze zmianie biegów zamiast w drzwiach. Brak regulacji zagłówków na tylnej kanapie.
~Anty citroen
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Nie ma otwierania szyb w drzwiach. Lusterka też gdzieś tam regulowane za kierownicą. Usiąść ciężko wygodnie bo kierownicą się nie wysuwa. Do miasta ma krótkie trasy się nada ;)
~Kamilo
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Z początku lekko wkurzające umiejscowienie przycisków otwierania/zamykania szyb (idzie się przyzwyczaić) i możliwość ustawienia kierownicy tylko w jednej płaszczyźnie.
~Aleksander Kuszeta
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
jak w koncernie PSA. Minusem jest to, że podłokietnik zabiera miejsca na kubki z przodu. co powoduje, że jest tylko jeden slot i żadnego z tyłu.
Citroen C-Elysee II Sedan