Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

delac@gazeta.pl, 18 lat temu
Silnik 1.1 i 61KM 45kW
Rok produkcji 2004
Citroen C3 I Hatchback 1.1 i 61KM 45kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Birąc pod uwagę doświadczenia wynikające z użytkowania c-3 przez 2 lata mogę pokusić się o wyrażenie negatywnej opinii o tym samochodzie. Mając do wydania ok. 40 000zł z pewnością można na naszym rynku motoryzacyjnym znalęźć jednostki w tym samym przedziale cenowym jednak staranniej wykonane,mniej awaryjne,mniej paliwożerne, tańsze w eksploatacji
Jazda po mieście wymaga ciągłego angażowania się w zmiany biegów. Praca silnika - to zależy od pory dnia.
Problemy z "wrzuceniem" jedynki
Przy silnych powiewach wiatru - samochód nieznacznie pochyla się na boki
Źle umiejscowione przednie słupki
Brak wyciszenia przedniej maski samochodu. Nieznaczne dudnienie przy rurze wydechowej podczas wolnych obrotów
Samochód bardzo awaryjny, począwszy od skrzypienia wszelkich plastików,słupków,migania kontrolki ładowania akumulatora aż do usterek zamków drzwi jak i bagażnika
Pierwszą poważną usterką była wymiana rozrusznika /niewiedzieć czemu/. Następnie zaniepokojenie moje wywołało nagłe zapalanie się kontrolki ładowania akumulatora i gaśnięcie samochodu /zazwyczaj podczas jazdy w deszczu/ na skrzyżowaniach. Panowie z serwisu stwierdzili agonię alternatora. Jestem przed jego wymianą /jak na razie samochód na gwarancji/.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 61KM 45kW [l/100km]

6,1