Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

h0rnet, 6 lat temu
Silnik 1.4 HDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2012
Citroen C3 II Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałem, że będzie bardziej mułowaty. Jest bardzo ekonomiczny. Nie ma koła dwumasowego.
Karoseria : Zero rdzy.
Ogólnie to bardzo dobry samochód. Naprawdę lubię nim jeździć. Wizualnie prezentuje się znakomicie. 16 calowe felgi aluminiowe Citroena, chromowane listwy oraz wielka szyba Zenith robią wrażenie. Estetyka wnętrza, jak to we francuskich samochodach, również na wysokim poziomie. Silnik jest mega ekonomiczny, a jego dynamika nie jest taka kiepska jak mogłoby się wydawać. Wszystko kwestia tego z czego się przesiadasz :) Da się wyprzedzać bez strachu. Samochód świetnie się prowadzi, zawieszenie dobrze wybiera, nic nie stuka. Karoseria bez rdzy. Jak na auto z tego segmentu ma dość spory bagażnik (300 l). Przejechałem dopiero niecałe 8000 km, więc nie napotkałem żadnych usterek czy awarii. Mam zadbany egzemplarz z niskim przebiegiem. C3 II jest godne uwagi i szczerze polecam zakup tego auta. Ja jestem bardzo zadowolony.
Demonem prędkości nie jest, ale dynamika lepsza od 80 KM silnika benzynowego w mojej Corsie 1.2. Da się wyprzedzać bez problemu. Moment obrotowy robi swoje. Średnie spalanie ok. 5,2 l na 100 km przy jeździe 60% trasa 40% miasto.
Wcześniej czytałem opinie, że skrzynia jest nieprecyzyjna itp. Ja nie widzę żadnych wad. Wszystko ok. Nic nie zgrzyta itd.
Jak to Francuz lubi się trochę bujać w zakrętach. Wolę sztywniejsze zawieszenie, ale tragedii nie ma :) Zawieszenie dobrze wybiera i jedzie się komfortowo.
Bez zarzutów. Piękna panoramiczna szyba "Zenith" z przodu.
Bardzo wygodne fotele. Zarówno z przodu jak i z tyłu. Pozycję za kierownicą można łatwo dostosować do własnych wymagań.
Klimatronik działa bez problemu. Zimą auto szybko się nagrzewa. Nie ma się do czego przyczepić.
Mam mniej niż 180 cm, więc nie mam problemu :) Do pracy dojeżdżamy w 4 osoby i jakoś nikt się nie skarżył na złe warunki. Myślę, że jest sporo miejsca jak na tego typu auto. Na pewno więcej niż w Corsie C, którą miałem wcześniej.
Jak na diesla to nie jest źle :)
Przejechałem dopiero niecałe 8000 km. Wymieniłem żarówki i tyle. Auto ma niski przebieg więc mam nadzieję, że będzie bezawaryjne przez długi czas.
Jestem zadowolony i nie żałuję zakupu. Kupiłem zadbany egzemplarz z niskim, potwierdzonym przebiegiem.
Wymieniłem żarówki H7.
Brak.