Lista ocen Citroen C4 I Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW 2004-2008 (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RF, r-firlej@go2.pl
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Zużycie paliwa średnia lato 6/100, zima do 6,5/100. Średnia trasa na drogach polskich to 5,2/100. Podawana katalogowo średnia 4,9 to czysta fikcja, można tyle uzyskać jadąc w trasie 90km/h i pilnując się z każdym wciśnięciem gazu, a gdzie miasta, ograniczenia prędkości itp. Dane podaję na odcinku 26 tys. km przy jeździe czasem ekonomicznej, czasem bardzo dynamicznej, w tym miasto i trasa, a latem klima. Dla mnie bdb. Dodam, że komputer...
~Radek
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Opłaty i ubezpieczenie w normie. Pali niewiele, w ciągu roku wyszło mi 35zł/100km. Części zaskakująco tanie, np.: kpl rozrządu z pompą wody - 330zł; kpl. 4 filtrów + olej total quartz 5w30 - 260zł; łącznik stabilizatora 46zł. W mojej ocenie zbyt drogie są wycieraczki szyby przedniej (bosch 260zł), ale można zdobyć niezły zamiennik za 50zł oraz opony w fabrycznym rozmiarze - 300zł za sztukę - można zmienić felgi na 15" i koszt spada o połowę.
~Konrad
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Niestety, ale ze względu na wersję exclusive jestem zmuszony kupować droższe części niż w "normalnej" wersji. Dodatkowo same tarcze, klocki itd. są droższe niż w nowszych samochodach (np. passat b6). Do tego dochodzą koszty serwisu, ponieważ większość nie chce serwisować francuzów, lub po prostu nie potrafi i podejmując się naprawy to potrafią tylko pogorszyć usterkę, lub naprawić jedno i popsuć drugie...
~silver
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Jak to diesel- jak chce sie jezdzic ekonomicznie, to bedzie tylko wachal paliwo. Spalanie po miescie ok 6 litrow (tylko ze pamietac trzeba, ze jezdze w godzinach szczytu w naprawde duzych korkach) na trasie 4 - 4,5 litra to wynik o ktory niespecjalnie trzeba sie starac.
~Nieswiadek
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Bardzo fajny i oszczędny samochód. Jestem z niego zadowolony w 100%. Najoszczędniejszy wynik to przejazd nocny ze śląska nad morze. Zazwyczaj jeżdżę dynamicznie i wtedy spalanie jest większe ale nadal satysfakcjonujące.
~mirbo@wp.pl
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
myślałem, źe będzie palił trochę mniej mi wychodzi w mieście nie mniej niż 7,5 trasa bez wariactwa 6,0 liczyłem na 0,5-1,0 mniej. Do średniego podawanego przez producenta to mu trochę daleko ale tak jest chyba we wszystkich markach
~Ariels
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Przy mojej ekonomicznej jeździe liczac średnią z całego baku wykręciłem 4,8 l/100km :) Jazda że tak to ujme średnia około 5,5 l/100km a jezeli sie poszaleje to do 6,5 l/100km
~PAFIK_2004
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
ekonomika to póki co jedyna zaleta jaką widze w tym aucie, na długiej trasie ok 700 km, spalił 4,1 litra na 100km, w mieście też jest ok w granicach 5,5 l/km,
~krwawy
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
wszystko git poza serwisem, fatalny!!!ludzie ktorzy nie maja pojecia o tym co siedzi w tym aucie, rownie dobzre moglby tam pracownik normlany mechanik z ulicy.
~Georged
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
zużycie paliwa w trasie małe, w mieście trochę gorzej - szczególnie z fap-em; ceny przeglądów/napraw w ASO - masakra
Citroen C4 I Hatchback