Lista ocen Citroen C4 I Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW 2004-2008 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~poiu
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Po pierwsze: oszczędność. Ten samochód prawie nic nie pali. Na trasie, przy prędkości ponad 100-110 kmh spalanie to ok 4 litry. Na razie podczas całego użytkowania komputer pokazuje średnie spalanie na poziomie 5 litrów. Silnik jest wystarczająco dynamiczny do miasta, na trasie podczas wyprzedzania może nie jest rakietą, ale da się jeździć. Pracuje dość kulturalnie i cicho, nie tylko jak na diesla. Na wolnych obrotach z przodu odzywa się...
~bielu
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Silnik 1,6hdi - mam tę przyjemność posiadania najprostszej konstrukcji DV6 (9HX) pozbawionej dwumasy, turbinki o zmiennej geometrii oraz FAP-a. Dzięki czemu nie ma prawa nic się specjalnie popsuć. Mogę to potwierdzić, jest to drugi pojazd z tej rodziny (wcześniej c3) z tym silnikiem. Pracuje dosyć cicho, równo. Odpala na dotyk. Jeśli chodzi o osiągi, to nie powala, ale wystarcza do przemieszczania się z pkt do b. Ale odwdzięcza się spalaniem....
~kdebska77@gmail.com
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
silnik ok jak na disla w srodku cicho, na nierownosciach nie czuje zadnych odglosow tak jaak pisza inni. Samochod prowadzi sie swietnie i wiekszosc nawet przy tych 92 km wacha dymek i to z lekkoscia. Mysle, ze citroen dorobil sie zlej opini byc moze kiedys tak bylo mysle ,ze teraz to chyba zwykla zawisc, ze citroeny sa wadliwe i td.szczerze to nie ma co porownywac w tej klasie citroen to rodzynek!
~fernando
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
to jest zdecydowanie najmocniejszy punkt tego auta - brzmienie autka szczególnie na wolnych obrorach to poezja silnik elastyczny już od najniższych obrótów, a przy tym te spalanie!!! jedyna rzecz której moim zdaniem nie lubi to utrzymywanie przez długi czas wysokich prędkości powyżej 150 (robi się wówczas już hałaśliwie i spalanie zaczyna ostro iśc w górę)
~Igor
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Świetna praktycznie bezobsługowa jednostka. Nie psuje się w niej wiele bo szczerze mówiąc nie ma zbytnio co się zepsuć. Głównym powodem wybrania tej jednostki, a nie 110 KM jest brak dwumasa i filtra FAP co mocno zmniejsza koszty ewentualnej naprawy. Koszty wymiany rozrządu czy płynów są w przystępnej cenie.
~komar50@poczta.fm
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Silnik to najlepsza rzecz w tym samochodzie, jest oszczędny i zrwyny, choć od tygodnie stracił siłę i cięzko wyprzedzić cokolwiek innego niz traktor, musze pojechac do serwisu. Obecnie mam egzemplarz z 2006 i od początku wydaje mi sie słabszy niz poprzedni z 2005r, choć oba miały 92KM.
~Michał C4
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Krótko: świetny - przyzwoite osiągi, doskonałe spalanie. W kwietniu minie rok jak jeździmy tym autkiem (ja i moja narzeczona) Do tego czasu przejedziemy jakies 30000km. O spalaniu napisze w odp specyfikacji. Nic do zarzucenia - póki co...
~Tomek
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Silnik cichutki, nie trzeba cały czas mieszać dźwignią biegów, zimą (a mieszkam na biegunie zimna) pali bez problemów nawet przy temp. -25 st. C. Zobaczymy na drugą zimę jak będzie. Mógłby mieć dłuższe przełożenia na I i II. Ale jest super!
~Romo13
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
silnik hdi 90KM jest bardzo mułowaty.Przesiadłem się z Grande Punto 1,2 tdi i wydawało mi się,że w moim nowym C4 nie działa turbosprężarka.Niestety w serwisie okazało się,że działa.Nie jest to mistrz przyspieszeń.
~Minerva
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Silnik jest niesamowity, sprzedawca zreszta świetny handlowiec (Katowice, P.Wojtek) polecił mi diesla i choć wolałam benzyne dzis wiem ze dokonałam doskonałego wyboru. To jest REWELACYJNY silnik, poprostu REWELKA.
Citroen C4 I Hatchback