Lista ocen Citroen C4 I (252) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek Ś
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Zawieszenie jak dla mnie zbyt miękkie ale jak na kompakta dobre. Przód niezły, tył wali, huczy i łupie. Mimo tego auto dzięki niemu prowadzi się bardzo pewnie aczkolwiek bez ESP (posiadam) potrafi machnąć tyłkiem.
~piotr.szczygiel@orange.pl
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Na prostej drodze bardzo komfortowo, tylko gdzie szukać prostych drug. Na dziurach tyle zawieszenie dobija a jeśli z tył jest obciążony, to jest naprawde źle. Czytałem że mają wymieniać te amortyzatory, ale nie jest to potwierdzone.
~wojtek
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
auto mimo ESP bardzo nerwowo sie prowadzi, jest niestabilne, ciezko je wyczuc! A zawieszenie prauje glosniej niz w moim poprzednim aucie (406) po 170 tys km na polskich drogach! Do tego tylne zawieszenie dobiej!!TRAGEDIA
~simklos
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Ogólnie wszystko w porządku choć pole skrętu mogło by być nieco lepsze. Hamulce bardzo mocne. Zaciski z tylu się psują i jak puszcza się ręczny to nie zwalniają za dobrze hamulca (klika razy coś tam tarło)
~Nieswiadek
Hatchback 1.6 HDi 110KM 81kW
Nie jest to auto sportowe. Przy wyższym profilu opony bardzo komfortowe ale dające wrażenie pływania na zakrętach. Przy niskim profilu trochę twardzy ale zakręty bierze jak przyklejony.
~adamzd
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Komfort, komfort, komfort. Chcesz jezdzic sportowo - kup inne auto. Wczesniejsze roczniki miewaly podobno problemy z stukającą tylna belka. Widac producent wyciągnąl wnioski, poniewaz ja nic tam nie slyszalem.
~Babel
Coupe 1.6 HDI 92KM 68kW
Trzyma się dobrze drogi na zakrętach.Jeździ jak powinien. Na pewno dużo pomagają systemy bezpieczeństwa. Miałem kilka sytuacji prawie kolizyjnych na szczęście systemy zadziałały w porę.
~Puzonik
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
Dobrze trzyma się drogi, twardy ale bez przesady, jest jeden duży mankament, że na dużych dziurach strasznie wali coś w tylnym zawieszeniu i to wszystkie C4 ponoć tak mają, szczególnie przy sporym obciążeniu.
~danielos
Coupe 1.6 HDI 110KM 81kW
Jak dla mnie OK. Duży kompromis między sztywnością a komfortem jazdy. Zawieszenie (sprawne) pozwala na troszkę szaleństwa na serpentynach. Drugi plus to prostota zawieszenia więc i tania eksploatacja
~komar50@poczta.fm
Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW
W ogóle nie czuć drogi, samochód bardzo sie przechyla na zakrętach i jedzie sie nim jak na biegunach, zawieszenie jest w miare komfortowe, ale nie radzi sobie z poprzecznymi nierównościami.