Lista ocen Citroen C4 II Hatchback 5d (68) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ernest_pierwszy
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo komfortowe zawieszenie, miękko jak u francuza, ale bezpiecznie. Nic nie buja. To auto ma wyższe zawieszenie niż inne kompakty. Idealne na nasze dziury, krawężniki. Nigdy nie uderzyłem o próg zwalniający a w mondeo często waliłem podwoziem, przy wyjeżdżaniu z garażu. Mam bramkę z progiem i w mondeo musiałem zwalniać do 1 km/h aby nie uderzyć spodem a tu nic! SUPER! Kierownica ma progresywne wspomaganie i to...
~pejotpe
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Dobrze tłumi drgania, chociaż wjazdy w dziurę oznajmia dosyć głośno. Średnio się sprawuje w slalomie (buja go nieźle w zakrętach w przypadku opon na felgach 16\", przy 17\" aż tak nie jest to dokuczliwe). Ponieważ auto jest dobrze wyciszone radzę zwrócić uwagę na boczny wiatr - mimo, iż C4 nie należy do gigantów (ze względu na wysokość), to jednak jest podatny na silniejsze podmuchy z boku - co prawda objawia się to powyżej 120km/h, ale jeśli...
~GJI
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
To co najbardziej mi się podoba w tym aucie to układ jezdny - stworzony dla normalnego człowieka. Auto jest miękkie i bardzo fajnie resoruje. Do kabiny nie dochodzą ŻADNE stuki i puki z zawieszenia. I nie martwi mnie to że w "teście łosia" C4 jest wolniejsze od innych "twardych taczek" o 1 czy 2 km/h!!! Ja nie jeżdżę codziennie po torze bo to nie wyścigówka tylko potrzebuję komfortu i ciszy w samochodzie a tu mam to na najwyższym poziomie.
~STANLEY Brzeszcze
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
No i teraz to co cechuje najlepiej ten samochód,to jego fantastyczne zawieszenie. Nierówności są wybierane gładko i bez jakichkolwiek słyszalnych i odczuwalnych wstrząsów.Jest nastawione na komfort podróżowania ale bez pływania,bujania na drodze i tak powinno być w komfortowych samochodach.Układ kierowniczy działa z dobrą precyzją i odpowiednią siłą wspomagania dobraną do prędkości samochodu.Ja to nazywam aksamitnym wspomaganiem
~adam_VaV
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Samochód dobrze pokonuje dziurawe ulice Stolicy. Nie odczuwa się za bardzo nierówności podłoża. Co do spisywania się na ostrych zakrętach to opiszę wrażenia przy większym przebiegu. Konkurencja w postaci dealera Renault zapewniała mnie że samochód ma tendencję do "nietrzymania" się drogi przy gwałtownej zmianie pasa ruchu lub na zakrętach. Zobaczymy jak będzie...
~P
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Priorytetem jest komfort, a więc siłą rzeczy ukłąd jezdny nie jest tak precyzyjny jak w Golfie czy Focusie, jednak nie można tu mówić o przechyłach nadwozia w zakrętach. Osobiście mam założone felgi 17\' i rozmiar opon 225/45 może więc dlatego dynamiczna jazda na zakrętach nie stanowi żadnego problemu dla C-czwórki.
~elanski2
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Układ jezdny i prowadzenie są perfekcyjne. Układ kierowniczy jest precyzyjny, co jest niewątpliwie zasługą progresywnego wspomagania. Dopełnieniem pełnego komfortu jazdy jest zawieszenie - bardzo dobrze zestrojone, dla wygody i komfortu jazdy, jak w samochodach wyższej klasy. Ocena układu jezdnego na 5.
~Andrzej P.
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Mam wersję z ESP i dzięki temu samochód prowadzi się bardzo dobrze. Przy większych prędkościach nie ma problemów. Boczny wiatr też nie daję się we znaki. Myślę że jak na kompakt samochód prowadzi się ponadprzeciętnie dobrze. Ja dodatkowo lubię miękkie zawieszenie, więc jestem w siódmym niebie:)
~Mario
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Precyzja układu kierowniczego dobra. Nie ma co porównywać z poprzednim samochodem ( BMW 120D - tylny napęd ) ale w porównaniu do poprzednich LEONA, Octavii, czy Focusa troszke mu brakuje. Nie jest to samochód do szybkiego pokonywania górskich szlaków :) - niestety.
~Grabicak
Hatchback 5d 2.0 HDi 150KM 110kW
dobry kompromis komfortu i panowania nad autem. Jedyny minus to strasznie głośne huki przy wpadnięciu w dziurę lub przejeździe przez przeszkody poprzeczne (np tory). Pierwsze kilka razy człowiek ma wrażenie że koło mu odpadło a okazuje się się nic się nie stało.
Citroen C4 II Hatchback 5d