Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I (74) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Peter
Grand Picasso 1.6 THP 156KM 115kW
Nad wyborem wersji silnikowej zastanawiałem się najdłużej - diesel, czy benzyna? Wiedzialem, że samochód będzie intensywnie wykorzystywany, ale w 80% do jazdy w miescie, w korkach, na krótkich odcinkach, z częstymi postojami - dom, szkoła, praca, sklep etc. Trasa to głównie wakacyjne wyjazdy. Roczne przebiegi będą rzędu 15 000 - 20 000 km. Poprzednie 2 samochody były z silnikami diesla, dlatego blisko byłem wyboru diesla 2.0 138 KM MCP. Jednak...
~pommail
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Ten silnik jest idealny jak na auto wykorzystywane jako "wagon rodzinny". Zdarzyło się już kilka długich tras, gdzie jadąc w 5 osób, przy pełnym bagażniku, boksie dachowym i 5 rowerach (4 na haku + 1 na dachu) auto jechało jakby nie czuło oporów powietrza - ani razu nie miałem wrażenia braku mocy. Oczywiście nie jest to auto wyścigowe - ja najszybciej jechałem nim ~190 km/h (oczywiście bez w/w akcesoriów), ale przy przelotowej...
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik za słaby do wielkości auta ale oszczędny. Łatwo poddał się modyfikacji na 135km i 322Nm. Dopiero teraz można napisać, że jest względnie dobrze. Osprzęt silnika awaryjny jak w każdym silniku wysokoprężnym ale znana wszystkim mechanikom jednostka powoduje, że nie jest drogo. Jak kupiłem auto od poprzedniego właściciela to sam powiedział, że nic w nim nie robił więc przeszedłem wymianę EGR (450zl), czyszczenie DPF (800zl). Turbina...
~Wojak
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Silnik 163km. No sprawuje się super!!! Nie jedzie a leci full załadowany manewry wyprzedzania czy niespodzianki na drodze zdarzy zareagować i zostawia w tyle mega zadowolony jestem. Nie ma dużego apetytu na diesla jak jadę 130km to 8 /8,5 spokojnie jednostajnie. Nie jeżdżę oszczędnie jakoś specjalnie trasa 800km autostrada do 10 jeszcze nie doszedłem max było 9,5 ale prędkość była Ale te 130/140 8,5L.
~Wojak
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
~Pln
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik z filtrem DPF - filtr się zapycha, a to problem. 109KM to moc wystarczająca co najwyżej na spokojną jazdę. Samochód zapakowany na wakacyjny wyjazd jest mocno ociężały. Po CHIPIE jest 140KM i 300Nm - duuużo lepiej, wyprzedzenie tira w trasie nie jest już takim stresem. Jak na taką wielkość i ciężar bardzo przyzwoite spalanie - na spokojnie w trasie 4,5l/100 nie jest problemem. W mieście 5,7-6,2.
~jakub0301
Grand Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
Z tym silnikiem się tylko przzemieszcza, zero wrażeń chyba że przy wyprzedzaniu. Niby bardzo udana jednostka a z jakiegoś powodu brał olej i to dość sporo ale był cichy . Na miasto wystarczająca moc w trasie stanowczy brak ale to przez masę auta. Do setki nie zdziwilbym się jakby miał 15 sekund. W każdym bądź razie silnik pasowałby do c4 zwykłego a tu by się przydało turbo
~jakub0301
~C4
Grand Picasso 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Pracuje fajnie, w miarę cichy i radzi sobie nieźle. Nie do ścigania na światłach ale do komfortowego podróżowania Duży minus i to zaniża ocenę to zaplanowane przez producenta elektroniczne awarie wtryskiwaczy. przy 180000 wymiana wszystkich 4 w serwisie ASO koszt 6 tys . Poza ASO nie warto próbować raz tak zrobiłem koszt 2,5 tyś po pół roku ta sama usterka.

Citroen Grand C4 Picasso I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~tomaszszachnowski
Grand Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
Troszkę mało te 125 KM zagazowanych, ale silnik lubi wysokie obroty i jak wciśnie się, to daje radę! Zwykła obsługa daje pozytywne rezultaty. Lpg nie jest czymś naturalnym w silnikach paliowych więc: mogą troszkę szybciej być "wydmuchiwane" uszczelniacze np.wału od str. rozrządu lub ubytki płynu chłodzącego przez użycie LPG/reduktora, ale to wina instalacji i montażystów.