Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Jakub Tomczyk - zapraszam na www.citroen.autko.pl, 17 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1994
Citroen Xantia I Liftback 1.9 D 69KM 51kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Wszystko super, trochę brakuje mocy, ale za to spalanie małe. Duży bagażnik, super sylwetka i komfort jazdy (hydrozawieszenie + samoskrętna tylna oś)
Eleastyczność, to jak na tą pojemność i spalanie super, po miescie sobie smigam cały czas na 3 lub 4 biegu. Do miasta świetnie się nadaje, na trasie do ciasnego wyprzedzania tirów niestety nie bardzo.
Bez zastrzeżeń
Nie no po to go kupiłem :) Super. A jak ktoś mi powie że zawieszenie jest awaryjne to mu się wyśmieję w twarz.
OK, może tyle słupki trochę za szerokie ale idzie sie przywyczaić.
Mało schowków, pozatym OK, przełączniki wszystkie blisko i łatwo dostępne, fotele dobrze dopasowane, dobre trzymanie boczne.
Nie za głośny, wydajny, bardzo szybko się grzeje, przy -20, potrzebował 1km żeby nagrzać w środku.
Raczej dla 4 dorosłych osób niż 5.
Mam 1.9D i tego silniczka nie słychać, auto ma 14 lat i pojawiają się skrzypienia tapicerki na zakrętach, ale ja ostro jeżdze.
7ltr. ropki przy 160km/h na autostradzie, 7,6 miasto. Naprawy; korzystam z wiedzy kolegów z klubu cytrynki www.citroen.autko.pl; naprawy robie sam jak juz cos jest. "gruszki" zawieszenia, przy nabijaniu to koszt 25PLN/szt i starcza na jakies 2 lata. Sami porównajcie z kosztami regeneracji amorków.
Wszyscy sie boją zawieszenia więc auto jest tanie jak barszcz :], eksploatacja... śmiech.. klocki na przód 55zl/kpl, wszystkie materiały eksploatacyjne dostępne także jako zamienniki. Spory podaż części zamiennych z rozebranych aut generuje niskie ceny zakupu - na giełdzie zderzak + halogeny p.mglowe - 140PLN.
żaden drobiazg mi nie nawalił jeszcze
jedna, ale wynikała poprostu ze zużycia... zawór hamulcowy się zużył i stracił szczelność, przez co pompa LHM´u musiała się częsciej załączać, wymieniłem na używany 70PLN.. Brak usterek które spowodowałyby niemożność kontyuacji jazdy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 69KM 51kW [l/100km]

Citroen Xantia I Liftback