Lista ocen Citroen Xantia II Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 (6) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fckgw
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Korozja! To auto jest wcinane przez rudą jak sałata przez króliki albo wino przez menela. Klasyczny przykład w Xantii to lewy tylny próg widoczny po otwarciu drzwi. Same progi też szybko lecą ale po otwarciu ich widać dopiero pełnię zniszczenia. Rdzy jest dużo, koroduje wszystko pod spodem i całkiem szybko. To jest największa bolączka tego samochodu - złe zabezpieczenie dołu przed korozją. No ale przecież we Francji też pada deszcz, są zimy......
~MarLub
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Po 255.000 padła pompa paliwa. Na szczęście unieruchomiła mnie blisko domu i auto mogło sobie poczekać na nową pompę. To jedyna gruba awaria, która unieruchomiła mi auto. Ale jak zawsze: lepiej zapobiegać niż leczyć i w takim wiekowym i nietypowym aucie wszystko sprawdzić trzy razy niż raz zapomnieć i się zdziwić na trasie.
~mike1979
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
W moim przypadku dotychczas wymieniałem końcówki drążków kierowniczych(wiadomo nasze drogi),wymiana koła pasowego,nabicie sfer,regeneracja korektorów wysokości- nie był to jakiś wielki koszt i po części związany z oszczędnościami poprzedniego właściciela. Na pewno nie jest wyższy od samochodów z tradycyjnym zawieszeniem.
~Silver19881
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Po 2 latach mojej jazdy zaczeło coś się dziać z turbiną. Raz się załączała a raz nie. Trochę przeszkadzało to w wyprzedzaniu ale myślę że naprawa dużo by nie kosztowała.
~capri666@gazeta.pl
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
lac olej na SHELLU, wymieniać płyny filtry etc. i jeździć jeździć
~Krzysiek Szopa e-mail office@hastel.com.pl
ocena z mojej starej Xantii