Oceny Citroen Xantia II

Citroen Xantia II - Oceń swoje auto
Zwiń podsumowanie

Wady i zalety – Silnik (33)

~citron
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
przy wilgotnej pogodzie zdarza się falowanie obrotów biegu jałowego
4,1
~kateurmate@gmail.com
Liftback 3.0 V6 190KM 140kW
Kultura działania, bardzo bardzo szybki (testowany z st220,saabem 9-3,bmw 525 i 530, civic type-r). Niezastąpiony w trasie i elastyczny. Do tego jak na swoje możliwości niewiele pali i jest bezawaryjny (jeżeli zadbany). Przypominam, że ten silnik w niewiele zmienionej formie jest produkowany do dzisiaj.
~nexxtsevo@o2.pl
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
EGR, ale biorac pod uwage przebieg i tak trzeba to bylo wymienic, szkoda tylko ze diagnosci nie potrafili tego od razu namierzyc
~MarLub
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
Pompa paliwa (pasuje w tej kategorii?)
~ra.cz@wp.eu
Liftback 1.8 i 90KM 66kW
przy przebiegu ok. 90 tyś \"padła\" pompa paliwowa
~EmIkar5321
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Silniczek krokowy, przepustnica.
~Bartek
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Jeździłem zwykłym dieslem i nie przypuszczałem, że HDi to taka różnica w mocy, chociaż na diesla w BX nie powiem złego słowa - jak się do niego przyzwyczaiłem, to i z benzyniakami można było na światłach konkurować :). Na dodatek HDi w Xantii jest bardzo cichy, elastyczny, \"energiczny\" i dopiero przy prędkościach bliskich 200 rzeczywiście potrafi mieć apetyt
~Adam
Od wymiany do wymiany max 1l dolewki, czasem wcale
Dziennik kosztów dla Citroen Xantia II
6,2
~Suponik
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
W sumie zaskoczyło mnie te spalanie bo nie dowierzałem na forach internetowych ze tak mało pali , co do zawieszenia był to świadomy wybór bo mój tata miał styczność z Citroenem Bx i prosze nie słuchać ludzi którzy wożą się Audi Bmw czy innymi niemieckimi markami bo to wszystko nie prawda z samochodami jest tak ze JAK SIE DBA TAK SIE MA Jeżeli mógłbym pomuc nie zdecydowanym to prosze napisać na meila pozdrawiam
~Bart
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
osiągi ma średnie ale trwałość niesamowitą 23 lata i 0 wycieków, zabezpieczenie antykorozyjne robi swoje i 0 rdzy pod maską.