Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (85) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Greg jgma.krysiaki@neostrada.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
odpukać - poważnych awarii nie było. Zimą miałem 2-razy problem z kompem: po odpaleniu auta, przejechaniu kilkuset metrów i włączeniu ogrzewania tylnej szyby, pojawił się komunikat o błędzie silnika i nastąpiło ograniczenie dopuszczalnych obrotów silnika do ok. 2tys, co oznacza mozolny dojazd do serwisu. Pierwszy raz pomógł reset kompa (zdjęcie klem) a drugi raz wyłączenie silnika. Niestety, bez wizyty w serwisie nie obyło się - konieczność...
~janusz
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
powiem prawdę i tylko prawdę. przez 231 000 km. nie miałem najmniejszej awarii i nic się nie zepsuło. jestem zaskoczony i chylę czoła. gaz za to spowodował awarię i wymianę komputera, 3 razy wymianę katalizatora( na szczęście czy nieszczęscie sa zamienniki, pierwszy raz po 180000km.), od czasu do czasu sondy (3 razy). no i temat główny... silnik szarpie- czyszczenie silników krokowych. silnik nie pali - wymiana filtrów. jestem dość mocno...
~r.maj@netel.com.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Auto ma 2,5 roku i niecałe 80 tyś. przebiegu - usterki: auto bierze olej ok. 300 ml/1000km (wg CITROEN´a jest to w normie do 500ml/1000km jest OK.), wymieniony komputer silnika (naprawa gwarancyjna trwała 7 tygodni), wynienione amortyzatory przednie (gwarancyjnie - ciekły), wymieniony wachacz przedni - płatnie, wymienione stabilzatory wachacha - płatnie, 2 komplety klocków hamulcowych, 1 komplet tarcz hamuclowych.
~+++
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Ja nie narzekam. Poza awarią świateł tylnych pozycyjnych reszta awarii to zwykłe eksploatacyjne awarie. Przy awarii świateł nie mogłem wymienić bezpiecznika bo go niema ( fanaberia producenta ) światła pozycyjne tylne puścił przez skrzynkę BSI. Groziło mi wydanie nawet powyżej tysiąca zł. na szczęście udalo się zrobić obejście za 3 stówki.
~kubastu
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Tutaj tragedia. Auto psuje sie srednio co miesiac. Praktycznie jak w zegarku. Najpierw sonda lamdba, koncowka drazka kierowniczego, lozyska amortyzatorow (oba), peknieta sprezyna amortyzatora (wymiana obu oczywiscie), poszedl jeden uszczelniacz zaworu, przegnily wydech, zgrzyty w ukladzie kierowniczym itd. Taki to felerny model mi sie trafil.... ehhhh
~Marek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
poza w/w raczej spoko.dwie wymiany automatycznego napinacza paska klinowego, pod koniec eksploatacji łożysko koła i elektromagnes załączający klimatyzację. wahacze co 50000km. jak na 230000km to nie jest źle. żadnych,ale to żadnych awarii napędu. Doskonale mnie ochronił podczas kraksy.
~Citropikus
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
1 - po 16000 km zwarcie w instalacji elektrycznej unieruchamiajace auto w trasie (przepalony bezpiecznik)- autoryzowane serwisy w trasie bezradne, ostatecznie skuteczna naprawa (przetopiona izolacja przewodu pod kolektorem wydechowym) 2 - wskaźnik poziomu paliwa pokazuje co chce i kiedy chce
~W1983
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Do poważnych usterek na przestrzeni 3 lat użytkowania zaliczyłbym epizod z gaśnięciem silnika na skutek przepalenia bezpiecznika od wtryskiwaczy. Usuniecie problemu nie było kosztowne, ale sam fakt zgaśnięcia silnika w czasie jazdy potencjalnie mógł być bardzo niebezpieczny.
~seco
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
nic. zastanawia mnie zawieszenie. fakt, że tłucze i jest głośne, ale na przeglądzie przechodzi i serwis też tam niczego do wymiany nie widzi. jak mówię komukolwiek , że przejechałem ponad 200000 km. i nic się nie dzieje to patrzą na mnie jak na idiotę.
~Obywatel P
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Auto było unieruchomione 2 razy. Cewka zapłonowa, wymieniona została na używaną i to był błąd, nowa cewka służyła już do końca bez problemów. Ważne przy wymianie cewki koniecznie należy wymienić świece daje to dłuższą żywotność cewki.