Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (119) - Silnik

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radzio
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Szukałem samochodu dla rodziny, jak kupiłem cytrynkę to reszta rodziny mnie wyklęła co ja kupiłem że nie szwarcwagona lub inne czeskie wozidło, tylko francuza. Bo przecież kolega kolegi słyszał od znajomego że to awaryjne samochody.A prawdajest taka: jak samochód był dbany i robionbe w nim przeglądy jak w mojej cytrynce na bieżąco, to każda fura jest spoko ! Tak więc, moja xsara picasoo z 2002 , ściągnięta z Niemiec wersja 1.8 była trzecim...
~Cromek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Pracuje kulturalnie i w miarę cicho przy typowo miejskiej jeździe. Na trasie daje o sobie znać ale nie jest uciążliwy przy rozsądnych prędkościach (do 110 km/h). Zimy pochłania potężne dawki paliwa i niestety strasznie zamulony oraz potrafi zgasnąć przy ruszaniu. Jak jest ciepły lubi wysokie obroty i wtedy pokazuje że taki duży samochód też może dobrze się zbierać.
~teikoi@pro.onet.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Bardzo dobra jednostka napędowa, ale ... jeśli ktoś oczekuje sportowych wyczynów to tu ich nie znajdzie. Można przy 100km/h rozpocząć wyprzedzanie praktycznie nie redukując biegu, ale po wciśnięciu gazu trzeba te 2-3 sekundy odczekać jak silnik wejdzie na obroty. Przy niskich obrotach (ruszanie) zdarza się, że chce zabrać asfalt ze sobą. Ruszamy delikatnie.
~maranatha59@o2.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
fajny silniczek ale podobno 1,8 ma taką urodę ze bierze olej?no i faktycznie! ok. 0,5 l/2000 km. mam jeszcze kangoo i tam od wymiany do wymiany 0 brania oleju. ale ogólnie jest OK. czasami na wolnych obrotach zaczyna go leciutko szarpac, po czym mu to przechodzi. bardzo a bardzo wrażliwy silnik na jakość paliwa! /na zachodzie też chrzczą paliwo!!!!/
~W1983
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
zwykłe nie przekombinowane wolnossące 1.8. Nie jest demonem prędkości, ale pasuje do ogólnie spokojnego charakteru auta. Na autostradzie czy drodze krajowej bez problemu jeśli nie jeździsz jak wariat. Nie dałem 5 bo na tle współczesnych silników jednak mało dynamiczny i mało oszczędny, ale za to niedrogi w serwisowaniu.
~Bartek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Cóż, rakieta to nie jest, ale przecież nie z myślą o sportowych wrażeniach samochód ten był projektowany. Na potrzeby "przeciętnego" kierowcy jest w sam raz. W trudnych momentach trzeba zredukować bieg, ale pokażcie mi samochód w tym segmencie, w przypadku którego nie byłoby takiej potrzeby...
~Sylwester S.
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Silnik wysokoobrotowy, trzeba o tym pamiętać zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Najprzyjemniej pracuje od 3 biegu (od 30km/h) w górę. Dużo jest negatywnych ocen dynamiki tego silnika jednak pamiętajmy na wyższych obrotach i od trzeciego biegu naprawdę nie jest źle.
~stachukrak
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Słabiutki. Do spokojnej jazdy. Czasem przegrywam z seicento. Kiepski moment obrotowy (przy ruszaniu pod górę lubi zgasnąć - trzeba duużo gazu). Wyprzedzanie sprawne, ale przy małych prędkościach. Jest w miarę cichy - na postoju nie słychać, powyżej 140km/h robi się już głośno.
~darekk
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Nie można traktować jak bolidu F1, ale do jazdy wystarczy. Cicha praca, bardzo dobra elastyczność, na III od 30km/h, V od 50 km/h i przyspiesza bez oporów. Troche zużywa olej, ale sądzę, że to za sprawą LPG /około 1 Litr na 15 tkm/. Jestem zadowolony.
~sftd@wp.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Wiadomo, ze rekordow predkosci, czy przyspieszenia sie nie pobije, ale bardzo ladnie chodzi (caly czas pomimo wieku) przy wiekszym obciazeniu. Przyzwoite spalanie w trasie, troche gorzej w miescie, ale da sie przezyc.