Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (103) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cromek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jak dla mnie typowa skrzynia do samochodu na długie wyprawy. Krótkie 4 pierwsze biegi. Na piątce można jeździć od 50 km/h do końca licznika. Zdarza się że jeden bieg (3) nie chce wchodzić reszta ok. Skrzynia nie jest ustawiona pod sportową jazdę więc przyspiesza się najczęściej bez emocji. Chociaż jeśli przeciągniemy 3 i 4 to spokojnie wyprzedzimy inny pojazd na trasie.
~Sylwester S.
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Skrzynia usytuowana idealnie - jednak przełożenia są bardzo długie a drążek sprawia wrażenie wbitego w masło - jednak bardzo szybko można się do tego przyzwyczaić. Jednak nigdy nie przyzwyczaję się do sprzęgła - chodzi bardzo twardo ( to moim zdaniem najsłabsze ogniwo tego samochodu - dodam że niedawno wymieniałem sprzęgło na nowe i jest tak samo)
~Radzio
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Dźwignia zmiany biegów w kokpicie obok kierownicy jak w dostawczku, z początku miałem obawy czy to jest wygodne, ale z każdym kilometrem widzę że to ma sens, i jest bardzo wyodne. Biegi wchodzą gładko i precyzyjnie, średniej długości skok lewarka. Nic dodać i nic ująć.
~darekk
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Przyjemna praca lewarka, biegi same wchodzą. Zestopniowana idealnie do tego silnika, można jeździć po mieście na III od 30 km/h, nawet na V kula się całkiem dobrze przy 50kn/h. Czasami trzeba wsteczny na dwa razy wrzucać, ale znam auta droższe od jakieś 500% i teżto mają.
~teikoi@pro.onet.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Początkowo było OK, a potem z czasem coraz gorzej. Tzn precyzja. Skok krótki i praktycznie zmiana biegów samym nadgarstkiem. Po 6 latach zaczęły się kłopoty i wsteczny trzeba było czasem na dwa razy wrzucać. BTW Oceniam auto, którym jeździłem 9 lat :o)
~W1983
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Tylko 5 biegów, ale dobrze zestrojona nie sprawia żadnych problemów. W wiekowym aucie typowe jest, zę wodziki nie chodzą precyzyjnie i czasami trzeba dłużej pomerdać, zęby trafić w bieg, ale bez dramatu jak na 20-letnie auto.
~fidiwrc@o2.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Bardzo mocny i długi 1 bieg ale już z 2 nie da się ruszyć z miejsca !! Po dojeździe do stopu lub ustąp z pierszeństwem trzeba zapinać 1.Jest to trochę uciążliwe.Auto poza 1 ma króciutkie biegi.
~Bartek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Nie ma żadnych problemów z przerzucaniem biegów. Na początku draznił mnie jedynie "klikający" dźwięk przy przekładaniu drążka z 1-ki na 2-kę, ale szybko nauczyłem się tak to robić, by dźwięk nie występował.
~forestbanan
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Nigdy specjalnie precyzyjna to ona nie była xD Teraz zaczyna ciężko wchodzić jedynka jak jest nierozgrzany. Z drugiej strony charakter skrzyni pasuje do auta : wypoczynkowy ;)
~Sławek, backup@interia.pl- pytania piszcie
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
położenie drążka Ok, za dużo machania, głośna na zewnątrz - bardzo, serwis twierdzi, że tak to już jest, jadąc np. na 2,3 i puszczając gaz, dźwięki jak ze skrzyni malucha z 1980,