Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (88) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Odyseusz
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Gdyby go kupować za cenę wyjściową to byłby zdecydowanie za drogi, z uwzględnieniem promocji może już być, ale można kupić używaną Xsarę Picasso za bardzo przyzwoitą cenę. Tylko trzeba uważać na osoby, które po stwierdzeniu licznych usterek natychmiast postanowiły sprzedać samochód, zatajając przed nabywcą wady. Ciekawe czy osoby, które tak krytykowały ten model na tej stronie lojalnie uprzedzały kupujących o licznych stwierdzonych usterkach.
~Bartek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Na szczęście (dla kupujących), Xsary Picasso nie są doceniane na rynku wtórnym, a w każdym razie było tak, gdy ja dokonywałem zakupu. Dzieki temu, za nieporównywalnie niższe pieniądze, niż w przypadku innych marek, można kupić doskonały rodzinny samochód ze świetnym wyposażeniem (u mnie aut. klimatyz., radio z CD sterowane z kierownicy, 4 pod. pow., ABS, aluminiowe felgi, itp. itd.)
~Radzio
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jako że to jest francuz, a opinie o francuzach w naszym kraju sa takie a nie inne, to można to autko kupić całkiem nie drogo. Owszem trafiają sie egzemplarze zjechane, ale to ja z każdą marką jak ktoś dbał , to następny właściciel będzie zadowolony.Przy zakupie wrto sprawdzić co się chce kupić, ja po miesiącu i pięciu furach zdecydowałem sie na szóstą, i nie żałuję !
~maranatha59@o2.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
straszny spadek wartości! az mnuie zatkalo! po 2 latach straxcilem okolo 15000 zł ja, a poprzedni wąłsciciel??? o mammmoo! mam jego fakture! kupił pikusia w luty 2000 za 73500 zł / to była wtedy KASAAA!!/ sprzedala do GEParda ZA 37500 /po 4 latach połowe szlag trafił/ ja kupiłem za 41000 i moze z biedą bym dostał 24-26000 zł dzisiaj. O K R O P N E!!!!
~zadowolony
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
To mój pierwszy francuz i jestem mile zaskoczony, mimo że samochód już raczej w wieku przedemerytalnym bo i przebieg spory. Generalnie uważam, że stosunek jakość/cena najlepszy z możliwych. Auto oczywiście nie jest idealne, ale porównująć z niemiecko/japońską konkurencją to b.dobra propozycją. Po co przepłacać?
~W1983
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jest wyśmienicie, chciaż pewnie głównie z naciskiem na "niska cena". Po prostu trudno kupić tak tanie auto, które oferuje aż tak wiele. Nie jest to klasa premium, ale najwazniejsze, że poza drobiazgami które mogą wkurzać auto prezentuje bardzo dobry poziom jeśli chodzi o ogólne dopracowanie i mechanikę.
~Rysiek Kraków
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Niech nikt się nie łudzi że kupi "idealne" auto Citroen Xsara Picasso. Nie ma takiego. Ale za tą cenę należy przymknąć oko na parę mankamentów i docenić sporo zalet. Robi się wtedy pozytywny obraz. I wtedy jest się zadowolonym z eksploatacji. Za tą cenę otrzymujemy auto o bardzo dobej jakości.
~+++
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Za 10cioletni samochód dałem 10 tys zł. dzisiaj tzn 2024 rok za Xsarę picasso z 2005 roku trzeba dać nwet 8 tys. zł. ale i tak Xsara i C4 Picawsso nadal są tanimi w zakupie i utrzymaniu samochodami. To samochodu dobrze zabezpieczone atykorozyjnie.
~Cromek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Przy ekodrivingu okazuje się ekonomiczny ale jeśli ktoś ma ciężką nogę to chętnie spali i 14 litrów na stówkę. Jeśli znajdzie się zadbany egzemplarz to polecam. Jeśli nie, no cóż, trzeba troszkę zainwestować:)
~fidiwrc@o2.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Auto kupowałem w salonie w 2005 roku za 58 tys. zł Brutto Wówczas to był najtańszy \"kratkowóz\" minivan.Troszkę boli utrata wartości w porównaniu z autami niemieckimi lub japońskimi no ale jest też od nich tańszy w zakupie jako nowy.