Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (105) - Widoczność

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radzio
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Normalnie jakbyś kierował okrętem, siedzi się wyżej, widać więcej i lepeij, na wszystkich patrzy się z góry, a przednia szyba jest tak daleko że nawet nogą nie można do niej sięgnąć, he he ... duże gabaryt sprawiają że trzeba brać to pod uwagę zwłaszcza jak sie przesiadło z czegoś innego i mniejszego.Ale to kwestia przyzwyczajenia.Ogólnie duże szyby i duża widoczność we wszystkich kierunkach.
~stachukrak
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Każdemu przeszkadzają przednie słupki. Mnie to nie sprawia trudności. Wystarczy ruszyć głową 10cm. Duży minus za odbijającą się w szybie deskę rozdzielczą (słoneczne dni). Nie czyścić i nie nabłyszczać żadnymi \"Plakami\" Do tyłu dobrze, cofam tylko na lusterka i nie ma problemu. Do tego pomagają bardzo dobre (jasne), podwójne światła cofania. Rewelacja. Światła przednie, drogowe, halogeny - super!
~Sylwester S.
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Widoczność po przyzwyczajeniu się do bocznego słupka kierowcy bardzo dobra. Jednak brakuje mi większych lusterek bocznych. Odbija się deska rozdzielcza w szybie, w dużym słońcu nie widać wskazań cyfrowego wyświetlacza (za te dwie niedogodności zaniżam ocenę końcową). Parkowanie przodem odpada - to potrafi tylko moja żona.
~Citropikus
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
1 - Szczególnie źle z przodu na lewo oraz do tyłu - to auto wymaga by nauczyć się nim jeździć, 2 - widoczność zestawu wskaźników słaba, szczególnie w dzień gdy włączone są światła (zmniejsza się natężenie oświetlenia zestawu), dobrze jest w ponury dzień, w nocy lub gdy na wskaźnik pada światło słoneczne od tyłu samochodu
~Klamor74
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Super ze względu na krótki nosek i krótki tył widoczność super i manewry parkingowe bardzo łatwe. Ze względu na to że siedzi się wyżej niż w normalnych samochodach pozycja trochę jak na krześle (lub jak w busie) Żona bardzo zadowolona dzieci zadowolone ja zadowolony.
~teikoi@pro.onet.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
W zasadzie nie ma problemu. Jedyny kłopot to do przodu w lewo. Słupek szyby przedniej zasłania widok przy skręcie w lewo, trzeba uważać. Zdarzało mi się, że po ciemku w czasie deszczu na przejściu dla pieszych osobnika przemieszczającego się z lewa na prawo nie widać.
~fidiwrc@o2.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Bardzo duża powierzchnia szyb, generalnie dobry widok na drogę ale przedni lewy słupek przeszkadza przy skręcie w lewo :/ Przez to trzeba się patrzeć albo przez szybę boczną ale wychylać ku stronie pasażera i patrzeć przez czołową.Gdyby nie to była by 5
~zino
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Dobra widoczność - czasami przeszkadza słupek przy spoglądaniu w lewo no i w przedniej szybie przy słonecznym dniu odbija się podszybie utrudniając trochę obserwację drogi. Ja jeździłem w okularach polaryzacyjnych i było ok.
~asdf
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Super - siedzi sie wysoko, duzo szkla w kazda strone, wszystko widac. Podobno niektorym przeszkadza lewy slupek- mi nie - moze to kwestja przyzwyczajenia - w poprzednim aucie tez mialem grube slupki i jakos z tym zylem.
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
8,9
9,4
~+++
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Znakomita do podwójnego słupka z przodu trzeba się przyzwyczaić. Boczne szyby duże dużo światła wpada do środka człowiek czuje się jak w samochodzie a nie jak w czołgu oddzielony i schowany od rzeczywistości.