Lista ocen Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 (99) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~expedit54@gmail.com
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Jeśli fotel można nazwać drobiazgiem to jest to coś co sie właśnie psuje. U mnie pękła poprzeczna rurka usztywniająca fotel a ważę tylko 80kg.Ogólnie można usłyszcć że siedziska nie są mocną stroną Picasso.Koledzy i koleżanki mają czasem problemy z komunikatami serwowanymi przez komputer - ale dotyczy to najczęściej aut powypadkowych niefachowo naprawianych.Picasso ma szynę CAN i często zdarza się że po druciarskich zabiegach naszych...
~Bartek
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Jak na razie: 1. Wypadło mi radio, tzn. panel przedni pozostał na miejscu, a samo radio oberwało się (nasze drogi) i obsunęło sie około 1 cm. Panel przestał działać, pozostało mi tylko sterowanie z kierownicy. Na szczęście rozkręcenie deski, i sklejenie pourywanych uchwytów okazało się całkiem proste. 2. W bagażniku po lewej stronie, coś się poluzowało z tapicerką i schowek przestał spełniać swoją dotychczasową funkcję, po prostu nie można...
~PStryk
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
wymaga systematycznego smarowani drzwi by nie skrzypiały, gumowy dywanik ma tendencję do włażenia pod pedały (można go przywiązać i problem znika:) Drażniąca jest kontrolka świateł mijania. Całe szczęście spaliła się i jest super :) Przy wyłączonym podświetlaniu konsoli (rewelacja na jazdę w nocy!) mamy super nastrój i dyskretne podświetlenie wszystkich przycisków.
~AdamO
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
bu sie niestety zawiodłem ... komputer pokładowy wyswietla informacje błędu poduszek powietrznych doprowadza mnie to do szału ... padł sensor temperatury płynu chłodzącego ;( padł mechanizm podnoszenia szyby ;( od tego czasu otwieranie szyb zabronieone klima musi wystarczyć lol ...mnóstwo drobiazgów ... niedopracowany troszke
~Biker
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Kiedyś zginęła mi zapinka do linki od ogrzewania myślałem ,że dokupię ją za złotówkę, niestety musiałem zapinkę kupić z całym kompletem linek za 65zł. Ciężko cokolwiek dokupić w zwykłym sklepie i trzeba jeździć do serwisu a tam ceny sporo wyższe. Często łamią się wieszaki przy tylnych pasach ,innych usterek nie miałem.
~mar456
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Największą bolączką może być przełącznik zespolony pod kierownicą (w wersjach od 2003r) - awaria tego elementu powoduje zakłócenia pracy kierunkowskazów (brak styku, samoczynne wyłączanie etc). Cena nowego przełącznik zespolonego to ca 600PLN. Poza tym drobne usterki elektryki.
~Złapany(ale tylko raz)
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Migający wyświetlacz i światła (elektrykiem nie jestem może być wynikiem różnego napięcia) jak żarówka miga to się przepala i w serwisie za każdym razem wymieniają te pod wyświetlaczem a ja w przednich reflektorach (w 3 lata ok.7 razy) po gwarancji może naprawią.
~adam
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Nic nie robiłem, zmieniłem tylko olej na Petro Canade 10W/40 o ten co był oryginalnie (chyba TOTAL-ne gówno) znikał i musiałem go często dolewać, nawet 2 litry między zmianami, teraz od zmiany do zmiany nie dolewam (zmieniam, co 10 000tyś)
~tomek_622
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Szyba elektryczna z przodu lubi się zepsuć. Widziałem 3 modele każdy miał usterkę i każdy inną. W moim działa kiedy chce, może działac przez miesiąc OK ale jak podjade do okienka w MC to oczywiście przestaje :)
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
~zawiedziony
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
wiecznie cos a to stacyjka sie zaciela a to komputer oszukije a to jakis plastik sie urwie ogolnie raz w miesiacu serwis dobrze ze wykupilem kontrakt serwisowy wszystko zalezy jak sie trafi cos mi to przypomina (polonez ????)