Lista ocen Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 (82) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adam
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Na początku było powyżej 120 bardzo głośno, ale wprowadziłem kilka poprawek, maty w drzwi i bagażnik, doszczelniłem drzwi i bagażnik teraz jest głośno dopiero przy 140, jedzie się znacznie lepiej, co do stukania plastików to myslałem że auto było nie poskręcane, a tu okazało się że to trzeszczą uszczelki, wprowadziłem kilka prostych zmian i teraz mam cicho jak w Mercedesie
~zadowolony wlasciciel
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
strasznie glosno w aucie lecz nie tyle od silnika co do oplywu powietrza. moja wersja ma dach panoramiczny - kiepsko wykonany bo \'doklejony\' do dachu. wystaje ok 3cm nad dach co powoduje duzy chalas wynikajacy z oporu powietrza.w scenic rozwiazanie jest duzo lepsze. panorama jest \'wklejona\' w dach nie wystaje ponad niego.
~Bartek
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Dwa małe minusiki. 1. Dość głośny hałas przy hamowaniu silnikiem na wysokich obrotach na niskim biegu. 2. Praktycznie wcale nie wyciszone drzwi pod sprzęt audio. Przy montowaniu nowych głośników (moje fabryczne były makabryczne) należy bezwzględnie wytłumić drzwi, żeby drzwi i plastiki na niech nie dudniły.
~Mariusz
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Na początku było trochę głośno, ale poprawiłem fabrykę ponieważ citroen nie dawał wygłuszenia na podłogę i postanowiłem zrobić to sam. Jeden dzień pracy zdjęcie podłogi i wygłuszenie specjalną gąbką dodatkowo wygłuszenie grodzi silnika i jest naprawdę super. Najlepiej przy 130/140 km/h
~buku85
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
To jednak z największych wad Xsary - we wnętrzu jest głośno. Do 90 km/h hałas nie jest jeszcze uciążliwy, lecz powyżej setki dźwięk zarówno opon, jak i powietrza, a szczególnie głośnego diesla, jest męczący. Jazda z prędkością autostradową jest na dłuższą mętę denerwującą i męcząca.
~scaffipl@onet.eu
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
disel sobie stuka taka jego zasada działania więc go słychac ale miły to dzwięk nie jest tak jak w dieslach z lat 90 ze jarmoliło z pod maski ja by sie miało rozpasc to co tam było szybko nie jechałem ale do 130 jest ok
~rolo rolo@pertus.com.pl
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
To czy źle czy dobrze to kwestia względna. Patrząc na klasę auta do jakiej aspiruje pikuś to raczej bardzo przeciętnie. Plastiki trzeszczą, słychać silnik a i w zawieszeniu coś stuknie lub chrupnie dość często.
~tomek_622
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Przy prędkościach słychać silnik i szum powietrza. Tu mogło by być lepiej, ale to nie limuzyna przecież. Z zawieszenie nie słychać za dużo
~mar456
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Silnik znajduje się blisko przedziału pasażerskiego - niestety dość mocno go słychać. Do 130 km/h jest znośnie, powyżej tej prędkości jazda jest męcząca.
~expedit54@gmail.com
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Powyżej 110-120 km/h silnik moim zdaniem jest zbyt głośny, a dodać do tego szum oporów powietrza i mamy nieciekawe połączenie w szybszej trasie.