Lista ocen Citroen Xsara II Kombi (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mr__Z
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
No tu to już niestety nie wypada za dobrze. Odkąd go mam (grudzien 2012) wymieniłem całe zawieszenie z przodu łącznie z tależykami, wszystkie tulejki, łączniki staba, gumy staba, regeneracja maglownicy, drażki kierownicze z końcówkami, wydech koncowy, łożyska w przednich kołach, kompletny rozrząd, cąłą instalacje gazową bo stara miala 10 lat, cewkę zaponową za bagatela prawie 600zł i inne pierdółki o których pewnie zapomnialem.
~Tom
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Ekonomiczność to jedna z zalet tego auta. Przynajmiej jeśli chodzi o spalanie. Po mieście gdzieś około 8.5 l/100km. Co do ceny części, to napewno nie tak łatwo je dostać i nie są zbyt tanie. A posiadając takie auto napewno często będziemy ich szukać. Opony 195/55/r15 - rozmiar jest taki że opony w tym rozmiarze są bardzo drogie sporo droższe niż gdyby były ciut większe np.: 195/65/r15 ale takie się nie mieszczą :P
~ojojoj
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Rezerwa zapala się różnie zależy to od tego czy auto stoi czy jest w ruchu a różnica jest ok 0.5l Jak jadę i mi się zapali rezerwa to km zrobię trochę więcej niż jak pojadę, zgaszę auto a po chwili zapale i rezerwa już się pali. To wina myślę elektroniki bo przy zatankowaniu 10l pokazuje mi ok 1/2 baku zależy jak się ta rezerwa zapali ale licząc jazdę po mieście to wychodzi ok 5.5l do 6l na setkę
~Igor
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
psuja sie w nim co chwile jakies pierdoly, ale nie naprawiam ich bo nie ma to dla mnie sensu. Nie pali za duzo ale po miescie 9 litrow to i tak sporo jak na 1.6. W trasie natomiast jest zaskakujaco dobrze. Przy agresywnej jezdzie i ciaglym wyprzedzaniu bez problemu spalanie nie przekracza 7 litrow
~stefanwwa
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
bardzo prosty temat...max ile nie wcisnę ile osób nie jedzie i co nie jest włączone nie wyjdzie więcej jak 7l/100km... natomiast lato bez klimy 6l/100km z klimą max do 6.5l/100km... rekord z trasy przy średniej prędkości 120-150 km/h 5.5l/100km... przy 3 osobach po 80kg każda na pokładzie
~partur01@vp.pl
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Najbardziej kosztowna jest tylna belka.z tym problemem musiałem udać się do nieautoryzowanego serwisu Citroena,całą naprawę belki mogłem podejrzeć,rzetelni fachowcy.Natomiast inne awarie przeglądy wykonuje w własnym zakresie,albo odwiedzam zaufanego mechanika.
~Jarek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Całkiem nieźle po mieście poniżej 7L/100 ciężko zejść ale w 8mozna się zmieścić, na trasie przy bardzo spokojnej jeździe do 90km/h najlepszy wynik to 4,6L/100. Jadąc tak do 120km/h w granicach 5,5-5,7. I proszę nie wierzyć że auto pali 4L/100...... bo to są bzdury
~E2rd
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
pali ogromne ilości paliwa, na przeglądzie zwróce na to uwage serwisantowi, ale około 8 l/100 na trasie i około 10,5 l/100 w mieście to jak na silnik 1,6 to zdecydowanie za dużo, zwłaszcza, że jeździłem innymi samochodami o podobnej pojemności i spalanie było około 20% niższe
~ANTONI OL
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
No tu dramat!!Z paliwem jeszcze ok.ALE NAPRAWY!!Czesci drogie elementy scalane,żeby naprawic żarówke na desce trzeba CAŁĄ JĄ ZDEMONTOWAĆ.Podobnie silnik szyb.CAŁE drzwi do rozbiórki łacznie ze spawaniem.DRAMAT A JAKIE KOSZTY U MECHANIKA!!
~dePrezes@logi.pl
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Auto tanie w utrzymaniu, ale trzeba dbać. Przy ekonomicznej jeździe na długiej trasie Gniezno - Liptoski Mikulasz (Słowacja) udało mi się zrobić na baku 817 km dystansu. Przy jeździe mieszanej 700 km. Przy cięzkim bucie 650 km. Części ogólnie tanie. Polecam.
Citroen Xsara II Kombi