Lista ocen Dacia Duster I (101) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zly_wilk
SUV Facelifting 1.5 dCi (Euro 6) 90KM 66kW
Klimatyzacja chłodzi OK. Działa bardzo cicho. Była nieoceniona w upalne dni, zdecydowanie zwiększając komfort jazdy. Uważam, że jest nieodzownym elementem samochodu (zdecydowanie odradzam zakup samochodu bez klimatyzacji). Przydaje się przez kilka miesięcy w roku. Być może mogłaby mrozić nieco bardziej, choć gdy ustawiam ją na najniższą temperaturę, dzieci i tak narzekają, że jest im za zimno. Z kolei w chłodne dni ogrzewanie silnikiem trwa...
~KIEROWCA Z 23 LETNIM STAŻEM
SUV Facelifting 1.6 16V 105KM 77kW
W porządku Klimatyzacja chodzi w miarę cicho - szybko chłodzi Jeżeli chodzi o zaparowane szyby np. kiedy jest duża wilgotność b. miłe zaskoczenie - jeżeli się skorzysta z ustawień proponowanych przez producenta (patrz instrukcja obsługi samochodu - warto ją przeczytać) -i włączy się klimatyzację - szyby przednia oraz boczne b.szybko odparowyją - b. duży plus
~Andrzej Wilk
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
W moim autku mam wersje elektryczna ,czyli spirala jak w suszarce do wlosow dziala w zimie natychmiast po osiagnieciu 2 kresek na wskazniku przelacza sie na ogrzewanie wodne lecz mocno zamarzniete/zaparowane szyby po 4min.mozna szmatka wyczyscic.Pasazerowie z tylu nie narzekaja ,ze zimno.Jednak kupujac nastepne autko (tez Duster) napewno zamowie z ogrzewaniem postojowym.
~Andrzej
SUV Facelifting 1.5 dCi 109KM 80kW
Duster podczas zimy bardzo szybko się nagrzewa. W lecie klimatyzacja bardzo szybko zaczyna działać i chłodzi bardzo dobrze, w razie potrzeby w aucie może być wręcz mroźnie. Szyby raczej nie parują. Jest sporo punktów wentylacyjnych więc wszystko działa jak powinno. Ogólnie nie spotkałem się, aby w aucie był jakiś problem z wentylacją.
~jaras57i
SUV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Klimatyzacja bardzo sprawna ja lubię jeszcze mieć szyberdach bo czasami jest to lepsze rozwiązanie niż klima tu niestety fabryka nie przewidziała takiej wersji. Może to kwestia fabrycznie zakładanych relingów. Land Rover miał szyber i relingi i przy prędkościach powyżej 110 km/h nie dało się korzystać z szybra ze względu na hałas wiatru w relingach
~Marek
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Tutaj jest super. Samochód bardzo szybko się nagrzewa w zimie(mam w domu dwa inne samochody z którymi porównuje). W lecie natomiast, nieprzesadnie przeszklone wnętrze nie powoduje dyskomforu z powodu nasłonecznienia. Klima działa szybko i wydajnie.Może przydał by się \"climatronic\" ,ale nie jest dostepny więc oceniam stan bieżący.
~grzegzal@poczta.onet.pl
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Szybkie nagrzewanie przestrzeni i skuteczne usuwanie pary z szyb w okresie wiosennym i jesiennym, myślę że zimą też nie powinno być z tym najmniejszych problemów, nie mam niestety klimy (w promocji przy zakupie auta naprawdę tania, potem koszt jej założenie przekreśla sens instalacji).
~Kamil
SUV Facelifting 1.6 16V 105KM 77kW
Ogrzewanie działa szybko i bardzo dobrze, ale silnik chyba nie trzyma stale równej temperatury (brak wskaźnika nie pozwala to sprawdzić) i są odczuwalne zmiany temperatury dopływającego powietrza. Klimatyzacja działa, ale jeszcze nie miałem okazji jej przetestować.
~Łukasz
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Nawiewy głośne i mało wydajne na niskich biegach wentylatora. Dobrze jest dopiero od 3 i 4 biegu dmuchawy, ale wtedy trzeba już rozmawiać krzykiem. Klima mało wydajna i w trybie eko ledwie chłodzi. Trzeba wyłączyć tryb eko i wtedy jest lepiej:)
~Paweł
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Proste i skuteczne. Nawiew dobry, szybko ogrzewa auto włącznie z przednią szybą (nawet w ostrą zimę lód roztapia się w kilka minut), w lecie dobrze chłodzi. Jednak to wszystko mogłoby pracować trochę ciszej na wysokich stopniach ustawienia.