Lista ocen Dacia Duster I SUV Facelifting (45) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zly_wilk
SUV Facelifting 1.5 dCi (Euro 6) 90KM 66kW
Średni wynik spalania to 6,2 l ON na 100 km. Wyjeżdżając za miasto spalam zwykle 5,8 l. Najmniej spaliłem 4,9 l/100 km (jadąc bocznymi drogami przez Słowację, z prędkością max. 90 km/h, a terenie zabudowanym 50 km/h). Co ciekawe, ani tryb ECO (który wyraźnie pogarsza osiągi auta), ani paliwo typu premium (BP Ultimate) nie wydaje się mieć wpływu na spalanie. Będę to jeszcze testować. Natomiast jeśli chodzi o maksymalne spalanie - na...
~Łukasz
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Jeżdżę Dusterem od czerwca 2016 roku. Do tej pory przejechałem 6500km. Auto na co dzień jest używane do dojazdów do pracy- w dużym, bardzo zakorkowanym mieście (rano 12 km, czas przejazdu ok 20 min- lekki korek i wiele świateł, a powrót wieczór też 12 km i przez mega korki- czas przejazdu ok 40 min do 1h), auto załadowane 2 osoby dorosłe plus 1 dziecko. Spalanie po mieście przy wyłączonym start stopie (doprowadzał mnie do szewskiej pasji) i...
~marian
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Kosztów żadnych jeszcze nie miałem, ale jak na taki mały silnik decydowanie za dużo pali. 9 l na 100 w mieście bez klimy i w trybie eco... gdzie staram się ruszać powoli spod świateł i zmieniać biegi wg zaleceń. A w książce jak się nie mylę napisali chyba 7,4 l. To jest dla mnie na tą chwilę jedyny minus i czuć trochę bark mocy najbardziej przy wyprzedzaniu. Teraz muszę czekać na spory kawałek pustej drogi żeby móc się zebrać. 1.2 silnik na...
~bwydro
SUV Facelifting 1.2 TCe 125KM 92kW
Na razie dopiero 1000 km przebiegu, silnik dalej się dociera ale generalnie na ten moment jestem zadowolony. Nie szaleję, staram się jeździć raczej osczędnie. Przez 50% czasu jeżdzę sam, drugie 50% auto jeździ załądowane na full - żona, dziecko w foteliku, dalamtyńczyk, wózek itp. Po założeniu trumny na dach (480l) zużycie na trasie wzrasta o około 0,8 litra
~Andrzej
SUV Facelifting 1.5 dCi 109KM 80kW
Cena zakupu 10/10 Za niecałe 80 tyś otrzymujemy auto z silnikiem diesla w pełnej opcji wyposażenia z napędem 4x4. Spalanie jest wręcz niewiarygodne. Auto użytkuje w 40% z przyczepą towarową - średnie spalanie wynosi 5.9l / 100 km. Jeżeli jedziemy w długą trasę nie załadowanym autem, a prędkość utrzymujemy w okolicy 90km/h to spalanie wyniesie ok 4.5l
~Indianerek
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
U mnie przejechane już jakieś 7000KM. Samochód do przejechania około 3000km pokazywał pod 9l Potem spalanie spadło o około 2l. Uważam że jak na taki samochód z tymi oporami powietrza nie ma źle. Trasa dojazd do pracy mieszana 40% trasa 60% miasto w sumie ok 17 KM w jedna stronę a i tak bo w sezonie zimowym i liczę że latem jeszcze będzie mniej.
~edek
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie wiem jak to będzie w przyszłości, ale teraz wlewam paliwo i jeżdżę - z tego co sprawdzałem w necie ceny części porównywalne do golfa IV. Jeśli chodzi o spalanie benzyny to po pierwszych 300 km wychodziło 10 litrów, po następnych 500 zeszło na 7,26l - podobno po dotarciu silnika spalanie spada - jak dla mnie całkiem nieżle a powinno być jeszcze lepiej
~Qpers
SUV Facelifting 1.6 16V LPG 105KM 77kW
Oczywiście dane dotyczące spalania z katalogu to bajki. Realne zużycie paliwa 30-40% większe. Ponadto koszmarnie drogie części w ASO. Serwis obowiązkowy co rok (ok 650PLN) co również wpływa na zwiększenie kosztów. Należałoby też doliczyć koszty związane z nieustannymi wizytami w serwisie (dojazdy, bilety etc)
~moncisz
SUV Facelifting 1.6 16V LPG 105KM 77kW
Spalanie przy jednej osobie (kierowca): 80 km/h - 9l/100. 90-100 km/h - 9,5l/100. 120 km/h - 10,5-11 l/100. 140-150 km/h - nawet 18 l/100. Dane producenta o minimalnym spalaniu w trasie to bajki. Polecam jazdę bez trybu eco: odzyskuje dynamikę, a spalanie mniejsze nawet o pół litra (paradoks).
~Dusterro
SUV Facelifting 1.5 dCi 109KM 80kW
Jest dobrze. Stała jazda z prędkościami: 70km/h - 3,5l/100; 90km/h - 4,4l/100; 120km/h - 6,2l/100. Powyżej 120 obroty silnika szybko rosną a wraz z nimi zużycie paliwa. Przy 140km/h jest 8-9l/100. W praktyce prędkość 140km/h daje 2 razy większe spalanie niż 90km/h!
Dacia Duster I SUV Facelifting