Lista ocen Dacia Logan I (187) - Widoczność

Na liście zabraknie 164 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Na komfort składają się: cisza, przestrzeń i wyposażenie, ale widoczność? Z ciszą jest tak sobie, przestrzeń - bagażnik wielki, ale miejsca dla pasażerów o dziwo nie jest za dużo, przeciętnie. 308 bije Logana na głowę. Na koniec najgorsze, czyli wyposażenie i wykończenie: tu jest bardzo źle. Plastiki są co prawda bardzo trwałe, ale bardzo brzydkie, wyglądają na straszną taniochę. Gdzie nie spojrzeć widać oszczędności: tandetne przyciski,...
~ m.jaeckel@interia.pl
MCV 1.6 105KM 77kW
Widocznosc jest b.dobra we wszystkich kierunkach.Duze boczne szyby w polaczeniu z duzymi lusterkami zapewnia wysoki komfort jazdy.Patrzac w lusterko wewnetrzne mamy lekko ograniczony widok do tylu,poniewaz drzwi tylne skrzydlowe zaslaniaja nam czesciowo pole widzenia,co swietnie uzupelnia lusterko zewnetrzne.Brak w wyczeraczkach przedniej,jak i tylnej szyby tzw.czasowki,tzn. zeby mozna bylo czestotliwosc wachniec wycieraczek dostosowac...
~El Logano
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Lusterka spore, wystarczające. Szyby boczne duże, przednia pod dobrym kątem. Wysoki bagażnik zasłania sporo z tyłu. W lusterkach przydały by się załamania likwidujące martwy kąt widzenia. Genialne światła z płynną regulacją wysokości i oparte na trwałych żarówkach H4 doskonale oświetlają drogę przed autem (lepiej niż Fiat Panda II, Ford Mondeo w moim subiektywnym odczuciu). Z tyłu jasna lampa wsteczna ułatwia cofanie po ciemku. Łatwo widoczne...
~Johny
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Widoczność bardzo przeciętna, ( np w fabi zdecydowanie lepsza, chociaż również bez rewelacji). Najgorszą ocenę daje za momentalnie zaparowywujące szyby. Pół biedy te boczne. Ale na szybie działanie ogrzewania tylnej szyby nie ma co mażyć. Szczególnie dokuczliwe teraz w zimie. Nie wiem jak autko sprawdzi się w lecie, ale teraz ogromna porażka. Do wyboró pozostaje jazda na ślepo lub r pazażerem nieustannie przecierającym szyby.
~dacia-fan
MCV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Do przodu bez zastrzeżeń, chociaż wolałbym widzieć maskę. Do tyłu gorzej. Po rozłożeniu trzeciego rzędu siedzeń, przez tylną szybę nie widać praktycznie nic. Polecam zamówienie czujnika cofania, który jest bardzo przydatny, aczkolwiek moim zdaniem zbyt czuły. Lusterka zewnętrzne zbyt małe, i co gorsza, nie wypukłe. Duże martwe pole w lusterku kierowcy. Ale jeżeli ktoś jest ostrożny, da się jeździć.
~Gregosa
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Super widoczność do przodu i na boki. Minus za raczej słabą widoczność do tyłu. Ja w wersji 5-osobowej schowałem do bagażnika zagłówek środkowy kanapy drugiego rzędu, który wiele zasłaniał (jak będzie potrzebny, to go wstawię z powrotem). Obszerne lusterka boczne mają ciut za małą krzywiznę na krawędziach i zostawiają pewne martwe pole.
~Piotr S.
Sedan 1.6 MPI 87KM 64kW
Szerokie słupki "C" i wysoki kufer zmuszają do zachowania czujności przy niektórych manewrach (wyprzedzanie, parkowanie) W związku z tym, przy manewrowaniu tyłem przydatny jest czujnik parkowania. Polecam. Widoczność przód i na boki b. dobra. Odpowiednie ustawiewnie wylotów nadmuchu + grzanie tylnej szyby skutecznie zapobiega parowaniu tychże.
~Jurek - Sokółka
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Do przodu i na boki super. Tą ocenę psuje katastrofalna widoczność do tyłu (mam na myśli cofanie). Nie wyobrażam sobie jak inni kierowcy cofają bez elektronicznego czujnika zbliżeniowego. Przeszkadza również zagłówek i tylne światło stop. Lusterka zewnętrzne malutkie. Wycieraczki skrzypiały ale zmieniłem kąt w stosunku do szyby i problem zniknął.
~paolo
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Siedzi się dość wysoko, więc widoczność do przodu raczej ok. Minusem są lusterka boczne - trochę małe. Przy moich ustawieniach fotela lekko (ok 5%) przycina lusterko prawe od wewnętrznej. Trzeba uważać przy cofaniu, bo wysoki kufer nie sprzyja zauważaniu słupków i innych wystających ustrojstw, ale to jak w każdym sedanie.
Dziennik kosztów dla Dacia Logan I
5,3
8,9
~Pietro
MCV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Do przodu i na boki bardzo dobrze, do tyłu widok zasłaniają: zagłówek środkowego pasażera w drugim rzędzie, oparcia i zagłówki siedzeń trzeciego rzędu oraz po części konstrukcja drzwi bagażnika. Przydają się czujniki parkowania z tyłu.