Ocena kierowcy - Dacia Logan I Sedan

romik, 18 lat temu
Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Dacia Logan I Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
najwieksza wadą tego wozu jest to że jest to Dacia by Renualt i ludzie nie mają do niego zaufania. Może nie jest piekny , ani wzorowo wykończony, ale moje podstawowe kryteria na samochód rodzinny spełnia. Jest obszerny, tani i przeciętnie pali. Jak się będzie psuł to jest 3 letnia gwarancja, jak będzie rdzewiał to jest 6 letnia. I tak zamierzam go sprzedaż po 5 latach. Wiem jedno na razie jest to najtańszy nowy samochód rodzinny dałem za niego niecałe 30tyś zł. z dwiema poduszkami, radiem, autoalarmem i zamkiem sterowanym pilotem. Problem jest z niestandardowymi oponami wymiar 165/80R14 jest niechodliwy i trudno je kupić w dobrej cenie. Chetnie kupiłbym do niego BARUM POLARIS 2 165/80R14 sa w różnych ofertach , ale nie ma ich w sprzedaży.
bardzo elastyczny silnik , może trochę za głośny
ja nie mam żadnych problemów
świetnie pokonuje dziury i "sierżanty" , promień skrętu mógłby być mniejszy.
siedzi się wysoko , krótka maska , widoczność do przodu i na boki wzorowa, do tyłu jak w sedanie , może "kuper" trochę za wysoki.
fotele wygodne , przyciski i pokrętła na miejscu, może zamieniłbym miejscami radio i pokrętła nawiewu bo się za bardzo trzeba wyciagać. Do przycisku klaksonu w manetce migacza trzeba się przyzwyczaić. Ale to lepsze rozwiązanie niż na środku kierownicy szybciej mozna reagować w czasie jazdy.
Szybko robi się ciepło w kabinie przy włączonym ogrzewaniu. Chłodzenie w lecie też dobre
tutaj bezkonkurencyjnie , właśnie dla tego nwybrałem LOGANA. Pięcioosobowa rodzina może całkiem wygodnie jechać, a i bagażnik całkiem spory. I nieprawdą jest że pałąki mocowania gniotą bagaże, one wchodzą we wnęki nadkoli. jedno co bym zmienił to dołożył bym piate drzwi i zrobił opuszczaną kanapę. kanapa tylna da się opuścić (wbrew wielu opiniom) , ale wymaga to czasu i odkręcenia dwóch śrub. Ale jak często potrzeba to robić. Ja jeżdżę od czerwca i zrobiłem to tylko raz jak zakładałem pokrowce
powyżej 120km/h jest głośny ale za te pieniądze czego wymagać. Rozglądam sie za wykładziną wygłuszającą na klapę silnika to powinno częściowo rozwiązać ten problem.
jak na tak duży samochód to spalanie w normie
jakość przeciętna , ale cena bardzo dobra
trochę małych denerwujących spraw jest: - spadające nakładki na pedały (trzeba sobie podkleić) - piszczące wycieraczki (wymieniłem na teflonowo-grafitowe) - spaliła się żarówka oświetlająca tablicę pokręteł (wymiana w ASO 2,5zł) - spalił się bezpiecznik od radia (PIONIER) sam wymieniłem.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]