Ocena kierowcy - Dacia Sandero I Hatchback 5d

Jacek, 11 lat temu
Silnik 1.6 MPI 84KM 62kW
Rok produkcji 2011
Dacia Sandero I Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : wygląd jest atrakcyjny i to może zmylić potencjalnych klientów na te samochody
Wady: Bardzo słaby silnik. Niestety do tej masy pojazdu zbyt słaby. Cichy jak jedzie się bardzo spokojnie. Przy normalnej jeździe robi się głośny. Jako że w tym samochodzie nie ma praktycznie żadnego wygłuszenia to powyżej 80km/h robi się bardzo głośno. Samochód ze względu na hałas nie nadaje się na jazdę po drogach szybkiego ruchu. Dodatkowo przy większych prędkościach auto myszkuje po drodze i nie czuje się bezpiecznie w tym samochodzie. Silnik, sprzęgło i skrzynia biegów nie działa tak dobrze jak u konkurencji. W innych samochodach w podobnej cenie wszystko jest dużo lepiej zaprojektowane. U mnie w nowym samochodzie czułem się jakby samochód miał już przejechane 100 tyś km :/ Słaba klima i słaby nawiew ciepłego powietrza.Wycieraczki bez regulacji częstotliwości. Auto niestety nie jest zbyt bezpieczne - tylko 3 gwiazdki w ADAC a szkoda bo to niby europejskie auto więc powinno być bezpieczniejsze. Bardzo marne wykończenie wnętrza a u znajomego w kilkuletniej Sandero przetarły się siedzenia :/ U mnie póki co siedzenia OK. Auto bardzo paliwożerne jak na tą moc. Średnio koło 7,5-8 litrów. Bez LPG nie ma sensu. Plusy: -duży prześwit więc jak ktoś jeździ po wiejskich drogach to się przyda -bardzo atrakcyjny wygląd, który niestety ni jak ma się do wnętrza :/ -łatwy w naprawie choć serwis nie jest wcale taki tani jak myślałem -duży bagażnik (szkoda tylko że siedzenia tylne nie rozkładają się na płasko) Generalnie jak ktoś kupuje nowy samochód i ma bardzo ograniczony budżet a podoba mu się sylwetka to może kupić ale używanego nie ma sensu. Za podobne pieniądze można kupić dużo lepszy i bezpieczniejszy samochód.
Myślałem że silnik będzie OK, niestety się zawiodłem. Bardzo słaby i paliwożerny. Bez LPG się nie obejdzie.
Skrzynia chodzi bardzo źle. Po dwóch latach ma luzy.
Po dwóch latach jazdy zaczyna stukać i pukać i robi się głośno.
Przeciętnie. Nie jest za dobrze i nie jest źle.
Niestety tu jest bardzo kiepsko.
Słaba klima i słaby nawiew ciepłego powietrza. Coś tu jest źle zaprojektowane
dośc dużo miejsca ale na nogi za mało.
BRAK
Jak na tą moc bardzo paliwożerny. Średnio żeby 80 konny samochód spalał ponad 7,5 litra/100km to już przegięcie. Konkurencyjny silniki spalają przy tej samej mocy około 2-2,5 litra/100km mniej. Bez montażu LPG nie ma sensu używać silnika benzynowego. Może diesle z Renault lepiej się sprawują i są oszczędniejsze? Niestety w tej kwestii bardzo się zawiodłem i planuję założenie LPG z tym to kolejne kilka tyś włożone w samochód. Żałuję że nie kupiłem jakiejś oszczędnej hondy lub toyoty.
Przy nowym samochodzie daję 4 a dla używanego daję 2 ze względu na bardzo szybką utratę na wartości
Narazie jest OK. Nie stwierdziłem.
Narazie jest OK. Nie stwierdziłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 84KM 62kW [l/100km]

Dacia Sandero I Hatchback 5d