Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Esperak z Mazur, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1995
Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
To dobre auto. Nie drogie. Blachy napewno szybko rdzewieją, trzeba o nie dbać. Sylwetka auta jest ciekawa i opływowa.Kwestia gustu. Myśle że to auto wytrzyma dużo, a że jest to brat vectry to jeszcze lepiej.
Silnik pracuje cicho, na Lpg potrafią majtać się obroty, wydaje mi się, że jak na 2.0 jest trochę za słaby.Niby silnik Opla, ale nawet Vectra 1.8 ciągnie na II do 110, a Espero...(raczej nie, chyba że ktoś tak to proszę o kontakt!).Jest dość elastyczny, chociaż ogólnie nie zasługuje na 5.
Skrzynia nnie jest ideałem, biegi wchodzą sprawnie, lecz nie zawsze wspaniale.Przełożenia jakby za krótkie.Ale dobry+ jest zrównoważoną oceną do tej skrzyni.
Abs sprawne, nieźle trzyma się drogi, choć czasem lekko traci tor na śliskim lub przy szybkiej zmianie toru jazdy.Nie wybiera wszystkich nierówności. Układ jest do zaakceptowania.
Widoczność jest naprawdę przeciętna.Nie widać dobrze przodu, za małe lustarka.Wewnętrzne też małe.Jest to kwestia wyczucia,.W espero nie można cofać z "rutyną".
Wydaje się być ok, ale te przyciski za kierownicą?Radio za nisko.Często trzeba odrywać wzrok.Da się przyzwyczaić.
Klima jakby słaba, ciepło jest ok. Tylna szyba paruje.Ale i tak z klimą jest dobrze.
Tu 5 z +. Nie ma co wielka landaryna!Wygodne fotele, choć przedni kierowcy chwieje się do tyłu. Nie każdy to lubi.
Jakieś tam plastki pukają czasami.Najgorsze są ocierające uszczelki z drzwi.Słychać jak piasek gdzieś tam o coś puka jak jedziemy po piaskowej drodze.
Pali przeciąetnie!Mniej benzyny, trasa ok 7l , miasto ok 10l, gazu + 15%-25%.
tu ok.
Wysiadają przyciski do podnoszenia szyb.Lecz wystarczy tylko odgiąć styki i jest ok.
Choć ostatnio poszła mi pompa wodna i stanąłem na drodze, auto nie należy do zbytnio usterkowych.
Daewoo Espero