Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Daewoo Espero - Oceń swoje auto

lista silników Daewoo Espero

Oceny Daewoo Espero

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 12.08.2010 23:30:43 przez

sAMOCHÓD KUPIŁEM 3 LATA TEMU ZA 5 KOŁA PLUS LPG NOWE 1500 ZŁ I 4000 TYŚ ZŁ NA WSZYSTKIE CZĘŚCI KTÓRE WYMIENIAŁEM RAZEM Z ALUFELGAMI OPONAMI SILNIKIEM DRUGIM PO AWARII ROZRZĄDU REMONTEM UKŁ HAMULCOWEGO ,WYDECHOWEGO SZYBA PRZEDNIA NOWA , ŁOŻYSKA W KOŁACH. TRZEBA JESZCZE POWIEDZIEĆ ZE ZOSTAŁO MI DURZO CZĘŚCI ZAMIENNYCH W ZAPASIE. 10500 ZŁ NA 3 LATA TJ . 3500 ZŁ NA ROK NIE WIEM CZY TO DUŻO CZY MAŁO W PORÓWNANIU ZA TO ŻE AUTEM BYŁEM NA PÓŁWYSPIE KRYMSKIM 4600 KM W TYDZIEŃ:) JEŻDZĘ CZĘSTO TRASY PO 500 KM W JEDEN DZIEŃ DOTYCHCZAS 31 RAZY I RAZ AWARIA ROZRZĄDU. NAD MORZE TAKŻE NIE SPOSÓB ZAPAMIĘTAĆ ILE RAZY I 2 RAZY W GÓRACH BEZPROBLEMU. AUTO NAWALIŁO RAZ A PORZĄDNIE ALE NAWET NOWE AUTA MAJĄ PODOBNE USTERKI A MOJE ESPERO MA JEŻ 11 LAT .MYŚLE ŻE ESPERO TO DOBRE AUTO DLA KOGOŚ KTO MA MAŁO KASY I UMIE NAPRAWIĆ SAM AUTO PROSTE W NAPRAWACH I TANIE CZĘSCI KTÓR TRZEBA DOŚĆ CZĘSTO WYNIENIAĆ. ALE MYŚLE ŻE WARTO.AUTEM TAKŻE JEŻDŻE DO PRACY I ZAWSZE ODPALAŁO NAWET PRZY MINUS 30 STOPNI.CO CIEKAWE AUTEM MIAŁEM WYPADEK MOJA WINA ZA SZYBKO JECHAŁEM NA ŚNIEGU WIĘCEJ SZCZĘŚCIA NIŻ ROZUMU . PO WYPADKU PRZY 80 KM NA GODZ STWIERDZAM ŻE AUTO JEST BEZPIECZNE MA DOBRĄ STREFĘ ZGNIOTU DO PRZODU I DO TYŁU.NAPRAWA KOSZTOWAŁA MNIE 160 ZŁ KLAPA TYLNA ŚWIATŁO I SZPACHEL.SAMOCHODEM ROCZNIE ROBIĘ OK 30000 TYŚ KM.

dodano 28.05.2009 08:55:09 przez

Przez ostatnie 2 lata super - tylko lałem i jeździłem ale ostatnio wysypało sie sporo: wymiana spręzyn z tyłu (jedna pekła), wymiana rozrusznika(bendix nawalił a regeneracja nieopłacalna), dwururka z ukł. wydechowego (spawanie dało poprawe na tydzien wiec wymiana), wymiana reduktora LPG(starego nie udało sie zregenerować),do tego wymiana rozrządu a tam jeszcze simmeringi się rozciekły (na szczęscie niewielki koszt), pęknięta odma, wymiana klocków, moja walka z korozją (sąsiedzi pytali czy otwieram warsztat:) ), no i zachciało mi sie bawic z panelem od szyb w drzwiach kierowcy a dokładnie z poprawą jego działania....ech szkoda słów. Lecz mimo to uważam że za te piniądze ( 3 lata temu dałem za swojego 96 r 5900) które dostałbym teraz nie kupiłbym nic lepszego a pakowac w stare raszple sie nie chce. Samochód ogólnie dobry chcoc doskwiera brak wspomagania (tak tak!), klimy i ABs-u, wygodny i na gazie oszczędny. Jak mam czasem ochote to prostuje rure na autostradzie i sprawdzam ile moje cudo jeszcze pojdzie i....za kazdym razem usmiecham się:))))))

dodano 23.06.2003 15:23:07 przez

Mam już drugiego i jest OK. Jak znajdę egzemplarz z dobrym przebiegiem i wyposażeniem to będę miał trzeciego - to chyba mówi samo za siebie. Jak na auto z tego rocznika i z takim przebiegiem - rewelacja. Lepszy byłby tylko nowy. Auto sprawdzone - Vectra lub Ascona się kłania. Ma swoje wady - np. szybko się starzeje i rdzewieje. Ale jak mówią - stara miłość nie rdzewieje. Mechaniczie z tym silnikiem - mam wrażenie że nie do zdarcia. Poprzedni też był 2.0 i też był super. Poskładany przez palanta mechanika z Radomia (komis FART - ostrzegam!) byle jak, podpicowany troszkę i tyle - ledwo się toczył a przejeździłem rok (25 000 km) bez większych napraw i bez inwestycji. Wygodne auto - super wyposażenie dla przeciętnego zjadacza chleba. Łatwo się przyzwyczaić :-) Naprawdę nie żałuję ani tego ani poprzedniego egzemplarza... nie ma nad czym się zastanawiać przy wyborze - auta tej klasy kosztują nawet 3 razy drożej !

dodano 25.04.2008 10:30:27 przez

Czy można mieć auto z niezawodnym, mocnym silnikiem, klimą, abs , elektryką, wygodnymi fotelami zprzynajmiej 1995 roku za nie wielkie pieniądze - wręcz śmieszne. Dodatkowo czy ten samochód może byż bezproblemowy i bezawaryjny? Może być sprawdzony i bezpieczny i łatwy w naprawie! Czy może być wygodny i może ładnie wyglądać? Espero - takie jest. Kto miał to auto w wersji z zachodu wie o czym piszę. Niestety polskie wydania zepsuły wszystko bo są tandetne i sypią się jak organki organisty w Mroczenku. Auto niedocenione, a zadbane i konserwowane jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Mając to auto w dobrym stanie dojedziemy wszędzi wygodnie i bezpiecznie. Dodatkowym atutem jest to, że auto można zostawić wszędzie i nikt go nie weźmie bo po co? Nie przejmują nas parkingi w sklepach i żyjemy w mniejszym stresie. Naprawdę auto to jest dobre dla każdego kto szuka czegoś taniego, a jednocześnie uniwersalnego!

dodano 04.04.2003 07:59:25 przez

Auto wrecz doskonale jezeli wezmie sie pod uwage jego cene (moje kosztowalo w salonie 31000 zlotych). Nalezy z daleka omijac autoryzowane warsztaty. Poziom ich uslug jest tragicznie slaby (auto bylo oddawane na przeglady w 3 roznych serwisach), a ceny wziete chyba z kosmosu. Dosc powiedziec, ze za przeglad po 30000km zaplacilem 1590 zlotych. Poza planowymi czynnosciami nic nie zrobiono na nim, a do tego oddano mi auto z przebita opona. Za wczesniejszy przeglad zazyczono sobie niewiele mniejsza kwote 1200 zlotych, a nie dodtknieto na nim wogole auta. Olej byl niezmieniony, filtry stare. Wzieli 1200 zlotych tylko za przybicie pieczatki w ksiazce gwarancyjnej. Z powyzszych powodow zrezygnowalem z gwarancji i po 10 miesiacach uzytkowania auta zaczalem je serwisowac w prywatnym warsztacie i dobrze na tym wyszedlem. Przeglady kosztowaly okolo 150 zlotych, a auto ani razu sie nie zepsulo.

dodano 27.03.2003 16:15:48 przez

Pierwsze Daewoo kupiłem w 1996 (tico), i chyba jego wyjątkowe zalety spowodowały że tej marce pozostałem wierny do dzisiaj. Gdyby ktoś chciał powiedzieć że nie mam porównania z innymi markami, to służbowo cały czas jężdżę "francuzami", "niemcami" (w tym też Skodą), fiutami, i w większości przypadków są gorsze, także jeżeli idzie o paliwożerność (moc można wziąć tylko z paliwa). Daewoo ma mniej elektronicznych bajerów, ale to tylko lepiej. Tico przejechałem 120 tys. km, mam go do dzisiaj, wymieniłem dwa razy szczęki i amortyzatory z tyłu (niepotrzebnie). Nic więcej. Podobne zdanie jak o Espero mam o Lanosie, którym przejechałem 60 tys. i nie wiedziałem jak się podnosi maska i jak wygląda silnik, a serwis widziałem tylko przy darmowych przeglądach gwarancyjnych. WSZYSTKIM MĄDRYM POLECAM - KUPUJCIE DAEWOO. Inne marki zostawcie snobom.

dodano 05.11.2009 21:07:30 przez

Na początku kiedy kupiłem mojego Esperaka widziałem w nim więcej wad niż zalet poza tymi że jest duży i wygodny. Ale teraz auto odwdzięcza się niezawodnością jak żadne moje inne auto dlatego uważam ,że za te pieniądze nie kupimy lepszego auta .psują się tylko pierdoły które sam naprawiam i śą w dodatku tanie jak barszcz.Najbardziej denerwuje mnie korozja drzwi z tyłu i progów szczególnie prawego przy plastiku przy nadkolu. przez dwa lata włożyłem w niego niecałe 2 tyś zł ale wiem co mam - nowy wydech cały hamulce z przodu zawieszenie, łożyska,reflektory itp 2 tyś razem z olejami i filtrami to stosunkowo nie dużo biorąc pod uwagę wiek auta i przebieg . wiele rzeczy nie musiałem wymienić ale zrobiłem to dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy to tyle .

dodano 15.05.2003 08:51:50 przez

Super samochód rodzinny. Idealny w trasie (komfort pracy dla kierowcy, ilość miejsca dla pasarzerów, ogromny bagarznik ~500l. !!!, zużynie paliwa niewiele zależy od prędkości jazdy więc nie ma co oszczędzać), trochę gorzej w mieście ze względu na rozmiary i wagę(choć skrętność jak w mercedesie - super). Po założeniu gazu koszty eksploatacji spadły do poziomu malucha albo jeszcze niżej. Za takie pieniądze chyba nie ma nic lepszego, no może z espero silnikiem 2.0 i klimą. Wyposażenie bogate choć zbyt dużo elektryki może być zgubne, np. tylne szyby bez sensu (po wyjściu kierowcy z auta pasażerowie z tyłu mogą tylko pomarzyć o świerzym powietrzu. Brakuje tylko ABS i poduszek powietrznych. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.

dodano 09.07.2005 12:13:42 przez

Całoksztalt? ponad 4 metry samochodu, z mocnym silnikiem, ogromnym wmętrzem i komfortem. A wyposażenie: ABS, airbag, klimatyzacja, 4xel. szyby, el. i podgrzew. lusterka, radio+el antena. Czego więcej? Za takie pieniądze mogę wybaczyć wiek konstrukcji i to że może najnowoczesniejszy technicznie to on nie jest. Ale za to sprawdzony. Za 7- 10 tys mozna kupic autko z roczników 95-97, najczesciej własnie 96. Gdybym chciał kupić Passata(B5) z tego rocznika musialbym się pożegnać z ok 25 tys. zł. Potem nie spać po nocach (lubią go złodzieje), za drążki i inne częsci płacić x2 albo i 3. Jedyne co mógłbym mieć to zazdrość sąsiada jeżdżacego Vectrą ´96 za 18 ts zł.... HAHAHAHAHAHAHAHA

dodano 26.07.2006 21:38:36 przez

Kupiłem dwa lata temu. Zrobiłem 50000km. Do pewnego momentu byłem zachwycony, nie dokładałem nic (poza olejem, świecami i klockami). Teraz już tak nie jest. Od chwili kiedy stanęła mi pompa wodna (na szczęście nie zerwał się pasek rozrządu) autko bardzo polubiło wizyty u doktora. Ciekawostka - dobry elektryk samochodowy nie chciał mi zrobić alternatora - mówił, że w dełkach nie robi - szkoda jego zdrowia. Teraz np. na oprotach 1800-2000 szarpie na każdym biegu. W czasie jazdy był podłączony komputer - zabrakło tabelki, żeby wyświetlić wszystkie defekty. Podsumowanie - bardzo dobre auto w przystępnej cenie, ale jako nowe lub z małym przebiegiem. Terach chcę się go pozbyć!

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 2.2d Premium

Demonstracyjny Infiniti Q50 2.2d Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 8 900 km. Silnik: 2.2 170KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Daewoo Espero, oglądali także

Dowiedz się więcej o Daewoo Espero