Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Lolek, 12 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Lanos tak przez niektórych oczerniany jest wg mnie naprawdę solidnym wozem. Oczywiste nie jest to auto super wygodne super ciche czy super wyglądające ale jeśli komuś zależy na bezproblemowym przemieszczaniu się to polecam. Dobry egzemplarz można nabyć już za 5tys więc za te pieniądze na pewno nie kupimy niczego równie świeżego dużego i nie zawodnego. A nie trudno znaleźć wersje z elektryka klima itd. ceny części tanie, serwis też nie najdroższy. Gdybym miał kupować lanosa drugi raz to wybrał bym werscje 8V może słabsza ale na pewno dużo prostsza w obsłudze. Poza tym w 16V podobno szybko przepalają się uszczelki pod głowicą.( mnie to odpukać nie spotkało)
Cóż tu dużo pisać wszystko ok. Mocy w sam raz i do miasta i w trasę. Dobrze znosi trasy autostradowe, choć wtedy lubi sobie łyknąć dobry litr więcej. Przy normalnej jedzie max 120 km/h silnik sprawuje się na 5+ Olej – jedna litrowa dolewka na wymianę czyt 10.000 km więc tragedii nie ma poza tym silnik jest absolutnie bez obsługowy i niezawodny.
Wszystko ok. biegi lekko wchodzą.
No cóż przeciętnie. Części zawieszenia są w miarę trwałe, i bardzo tanie. Niestety Lanos nie najlepiej się prowadzi, ale nie jest tak źle jak to niektórzy piszą ze auto jest niebezpieczne itd. po prostu wóz nie nadaje się do szybkiej jazdy w zakrętach.
wszystko ok.
Dla mnie dobrze. Wiadomo nie jest van lub autko francuskie ale jazda w trasach nie męczy
Lanos grzeje jak szalony i to po pierwszych minutach nawet w największe mrozy!! Klimy w moim modelu brak więc się nie wypowiadam. Szyby nie parują więc myślę że wentylacje można ocenić na 5.
Jak na auto tej klasy jest ok
Lanosy mają problem z uszczelkami w drzwiach i przez to często coś gwiżdże za uszami. Silnik nie jest najcichszy szczególnie podczas gwałtownego przyspieszania ale już przy stałej prędkości silnika praktycznie nie słychać.
No cóż części tanie jak barszcz. To po pierwsze. Po drugie rzadko się psuje choć przejechałem nim dopiero 20,000tys km. Wymieniłem rozrząd dwie żarówki i tulejki po całe 6zł:)Czyli wszystko części eksploatacyjne Więc w moim wypadku jest to auto oszczędne. Jeśli chodzi o spalanie to z przebiegu 9900km wyszło mi takie spalanie: min 7,33 max 12,44 średnia 9,87 ogólnie w trasie spalanie w moim wozie wynosi 8-9 miasto 10-11, średnia podana wyżej wyszła wysoka bo sporo jędzę po mieście.
Często zrywają się linki właściwie pancerze od nich od sterowania nawiewami. Wymiana jest dość kłopotliwa ale przy odrobinie cierpliwości można to zrobić samemu:P
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]