Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

petrus@z.pl, 23 lat temu
Silnik 1.5 i 86KM 63kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 86KM 63kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Mozna conieco poprawic w tym samochodzie.
Wiem, ze piatka nie jest do wyprzedzania, ale w okolicy 100km/h redukcja na czworke nie wiele daje. Obroty wlasciwie sa takie same.
Nie ma problemu z biegami, choc czasem zdarza sie, ze trzeba ponownie wrzucic luz, by wskoczyl wsteczny.
W zakretach z wybojami (tory tramwajowe), przy wyzszej predkosci, ucieka tyl - jak przy zepsutych amortyzatorach. Podobno normalne jest, ze tarcze hamulcowe musza byc szlifowane. U mnie bylo to po 12000km.
Moze to kwestia przyzwyczjenia, ale nie mam problemu z widokiem so tylu. Czasem przeszkadza mi za szeroki przedni slupek.
Schowek przed pasazerem zostal pomyslany wylaczie na jedna pare okularow. Nie mam poduszki dla pasazera i az prosi sie o polke, z ktorej nie zleci dlugopis podczas normalnego ruszania. Kieszenie w drzwiach sa przewidziane na mapy samochodowe w starym stylu - waskie, A4 sie nie miesci. Nigdy sie nieodwazylem postawic kubka na podstawce miedzy przednimi siedzeniami. W korytku przed skrzynia biegow nie mieszcza sie nawet kasety.
Mam klimatyzacje wiec nie narzekam, nawet na glosnosc na czworce - uzywa sie tak rzadko. Brakuje mi mozliwosci zamkniecia wylotow powietrza na twarz. Pasazer jest skazany na owiewanie, gdy potrzebuje tego kierowca.
Nawet z tylu, przy maksymalnie odsunietym fotelu kierowcy, nie trzeba siedziec bokiem. Jak dla mnie to nieco nisko koncza sie fotele i co za tym idzie, nisko koncza sie zaglowki.
Szczegolnie powyzej 100 halas rosnie. Mam opony Kormorana i ponoc duza czesc halasu pochodzi wlasnie z kol.
Na poczatku bylo lepiej. Teraz w zimie w miescie 11l/100km, w lecie zas prawie tyle samo ! Ponizej 7,5l/100km nie udalo mi sie jeszcze zejsc.
Z trzyletnim pakietem dostajesz samochod rodzinny, do jazdy po miescie, jak i w dalsza trase. Jedyny klopot to pewnie ciezko po tych 3 latach bedzie go sprzedac za wiecej niz 2/3 ceny.
Skrzypiace na wybojach przednie drzwi, po naprawie podczas przegladu, wytczymaly do nastepnego przegladu.
Nie wydarzylo sie nic powazniejszego poza potrzeba szlifowania tarcz hamulcowych po 12000km.
Daewoo Lanos Sedan