Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Hatchback

mixau z Gdyni, 18 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
No stress. Poza psychicznym dołem, że to ma znaczek Daewoo, to lepszy niż Ford, który gówno wort. ZDECYDOWANIE POLECAM TO PIERWSZE.
Właściwie należy się za 16V i DOHC. Nie męczy się przy 1500obr/min. 6500 też bez trudu.
Mocna 4. Wolałbym, żeby jedynkę dało się wrzucać już przy 20 km/h...
W mojej ocenie "4" głównie za przewidywalność reakcji.
W porównaniu z nowalijkami - raj!!!
Choć nie ma tego za wiele, to po japońsku i bez eksperymentów - wszystko na miejscu. Fotel kieorwcy po 9 latach już troche rozmiękły (ma prawo).
grzeje i już.
O ile z przodu bdb, to z tyłu dla osób tuż powyżej 1,80 jest już trochę ciasno (choć tam kanapa niczego sobie). Ale jeszcze gorsze jest wysiadanie - no ale to w spadku po Kadecie. O przy czołowym też pozostaje dużo miejsca, bo nie ma poduszek powietrznych, hehe (w NCAP chyba **)
Nie ma się co oszukiwać - zgodnie z oceną. Najgłośniejsze jest zawieszenie. Ale za to nie mdli.
Bez komentarza - żyje bez stresu!!!! Przykład: przednia szyba z przciemnianym pasem + robocizna ok. 300PLN. (Yaris - sama szyba boczna 570PLN) Zużycie w normach. Głównie (95%) jeżdzę po mieście(średnia prędkość to 48km/h) i zużywam równe 8,0. (rekord w lecie 7,4, zima 9-10)
no comments
Są jakieś tajmne moce, które rzadko bo rzadko, ale sprawiają, że immobiliser nie poznaje swojego Pana i jego kluczyka w stacyjce. Trzeba go wtedy prosić ze dwa razy. Wtedy odpala.
Nigdy mi nie stanął na trasie - o! ups! (nie wiem czy to dobrze czy źle?)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,6