Lista ocen Daewoo Nubira II Kombi (41) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robert
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
308000!!! nie stalem nigdy na drodze ani na poboczu.Drobne usterki nękały troche te auto,ale najwiecej jednorazowo do tego auta dołożyłem 650zł.Chcę zmienić w najbliższym czasie moją nubi,ale jak czytam na tym portalu opinie aut z wyższej półki typu:Opel Vectra C , Ford MondeoII,Renault LagunaII roczniki od 2001 w górę to włos na głowie mi się jeży!!! niektóre egzemplarze w/w aut nie mają nawet 100000km. a usterki typu głowice,wtryski itp.Nie...
~R. Z.
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
tradycyjnie zawieszenie (o czym wspomniałem wyżej)to totalna porażka,praktycznie co pół roku wizyta u mechanika, uszcelka pod glowicą i zaraz potem panewki oraz wał do szlifowania, pompa paliwa (jeżdżę też na benzynie) wtryski (pomimo że odpalałem na benzynie i przejeżdżalem ok. 20 km), kiepski wodzik do sprzęgła, problemy z instalacją wodną (wycieki płynu chłodniczego)cewka wysokiego napięcia też nie jest górnych lotów. Nadmienię że...
~Rad
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Nie zliczę razy ile samochód po prostu zgasł w trasie i nie mógł ponownie odpalić. Różnego rodzaju wycieki (olej, płyn chłodzący) to norma praktycznie przy 200tyś km w tym samochodzie. Aż strach się poruszać tym autem. Wymieniałem m.in. dwa razy uszczelkę pod głowicą, sprzęgło, wszystkie tłumiki w tym tylni dwukrotnie, wszystkie elementy zawieszenia.
~Zbyszek Wrocław
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Z przodu podwozie jest tak skonstruowane, że 2 z 4 śrub mocujących je do nadwozia MUSZĄ skorodować i się urwać. Inne śruby też się raczej urywają niż odkręcają. Mój mechanik klął za każdym razem jak musiał coś robić. Z wymianą czegokolwiek jest 2 razy więcej roboty niż w innych autach, fatalny dostęp do wszystkiego.
~C20LET
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Poważnych usterek podczas jazdy nie było. HAMULCE ze starości skorodowały metalowe przewody hamulcowe i ciśnienie je rozerwało powodując utratę płynu i hamowności. Poza tym zdarzyło się, że nie chciał zapalić z powodów elektrycznych, ale jak już zapalił za pomocą pychu/linki to już leciał. Hamulce - ocena zero
~Trupodzierzdzca
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Poza skrzyniami biegów które chyba zaprojektowano z myślą o 40KM i mniejszej wadze, reszta spoko. Wymieniałem przekładnię kierowniczą, ale to pochodna oplowskiego rozwiązania i podobnie się zużywa. Nigdy nie zawiódł mnie w trasie. Raz holowano mnie po zerwaniu łapy skrzyni biegów, ale to było w nocy na baaaardzoo szybkich jazdach.
~Grzesiek
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
zdarzyła się tylko jedna taka rzecz mianowicie hałasować zaczął rozrząd i okazało się ze jest juz do wymiany pomimo iż zrobił zaledwie 25 000 Okazało się iż poprzedni właściciel wsadził tam Chińczyka ! Nie róbcie takich Bo zniszczycie auto ! A oszczędność nie jest duża.
~EloRico
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
W zaledwie 7 tys. km przerobiłem 2 silniki i 2 uszczelki pod głowicą. Padł alternator. Trzeba było wstawić nowe progi z podciągami i zespawać drążki kierownicze (chyba tak to się nazywało) plus zrobić 2 zaprawki na karoserii. Kupiona za 4 700 (utargowane z 5,5k), a włożyłem 4 200...
~mmu
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
3 razy wymieniana uszczelka pod głowicą, co chwilę amortyzatory, tłumiki wszystkie 3 wymienione w tym środkowy dwa razy. Do tego odma silnika i alternator. Tragedia. Części może i tanie ale trzeba coś przy tym samochodzie robić praktycznie co chwilę. Karoseria to dziura za dziurą.
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira II Kombi
9,8
10,1
~ross
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Zawieszenie przód na naszych drogach do zrobienia co rok. Blacha.. cienka, łapie ruda. Poza zawieszeniem tak naprawdę, to auto dość dobrze się trzyma. Nie zdarzyło się, żeby Nubira nie odpaliła, nawet w ciężkie mrozy. Nie stanęła nigdy na drodze i to jego plus.
Daewoo Nubira II Kombi