Lista ocen Daewoo Nubira II Sedan (28) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djeremi
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
W zimę trzeba umiejętnie odpalać.(ja robię tak: przed odpaleniem na 5 sek. światła mijania włączam, potem przekręcam stacyjkę na \"załączenie\" i czekam aż wszystkie kontrolki zgasną i wtedy odpalam - na dotyk się odpala). Przyspieszenie ma niesamowite, brałem z pod świateł BMW E30 2.5L i inne, nowe samochody typu passat B6, Mazda 6, a to wszystko na gazie II generacji, na benzynie to już w ogóle musi grzać, ale nie próbowałem. Polecam
~wert
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Silnik jest najlepszą częscia tego samochodu. Jest elastyczny i przyśpieszenie godne niejednego GTI. Kultura pracy na baaaaardzo wysokim poziomie. Żadnych falujących obrotów, szarpnięć czy innych dziwnych niespodzianek.Fajny motyw z podbiciem obrotów przy zmianie biegów (podobno ma to na celu oszczędzanie skrzyni biegów) - trzeba się przyzwyczaić.
~matias23@tlen.pl
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Ludzie wy chyba nie wiecie co to znaczy dobre auto, mam nubirę mr2 1.6 lpg stan techniczny idealny 2001 rok ful wypas i mimo to muszę powiedzieć , że to autko to awaryjny kibel tyle autek co ja zjeździłem to wypada najgorzej. A pozatym to nieładnie kłamać i chwalić swoje pomimo tego , że jest to lipa. Nie polecam nikomu!!!
~Kamil
Sedan 2.0 i 16V CDX 126KM 93kW
Silnik to jednostka 2.0 16v 126 KM. Dobre przyspieszenie ( 9s ) oraz elastyczność pozwala wykonywać manewr wyprzedzania bez obawy. Silnik bardzo lubi wkręcać się na wysokie obroty. Jest oczywiście jedna wada, silnik się "poci", lecz nie bierze dodatkowo oleju, a w przyszłym roku się to naprawi :)
~Andrzej tq
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Średni ten silnik. Owszem w miarę elastyczny, na trasie pozwoli wyprzedzić pustym autem, ale bez rewelacji jeśli chodzi o osiągi. Bo jakość - bardzo dobra. Naprawdę. Od wymiany oleju do wymiany. Wada - paliwożerny i to bardzo: 10 l. po mieście, 8 na trasie (7,5 na niemieckiej autostradzie).
~~igor
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Silnik na LPG zaraz po zapaleniu ma tendencję do gaśnięcia, ale wystarczy poczekać minute na luzie i jest ok. Jest jak dotąd bezawaryjny i chodzi w miarę dynamicznie, bez problemu radzi sobie z dość lekkim autem jakim jest Nubira.
~Nexus
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Silnik odpala od razu w każdych warunkach i temperaturze. Równo i miękko pracuje. Niestety jest mało elastyczny, co zmusza do częstego mieszania lewarkiem zmiany biegów.
~kubik85
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
spod świateł nawet nieżle kumpel miał peugota 1.8 115KM to na 2 biegu już mogłem mu zajechać droge, ale elastyczności w trasie za bardzo nie ma max 185 km sprawdzałem
~Przemo2720
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Silnik dość mocny, może 133 KM w Audi a w Nubirce się trochę różnią to jednak auto reaguje na pedał gazu przyzwoicie .
~Wan
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Silnik jak na nasze drogi wystarcza. Przy niskich obrotach niestety słabo idzie, ale przy 3 tyś. zaczyna robić swoje
Daewoo Nubira II Sedan