Ocena kierowcy - Fiat Brava

Rok produkcji 1998
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Auto sprzedałem już ok 2 lat temu, ale nie mogę zapomnieć jak bardzo uprzykrzyło mi życie. Postanowiłem, więc ostrzec innych przed jego zakupem. Auto kupiłem od pierwszego właściciela z przebiegiem ok 130 tys km. Rocznie pokonywałem ok 15 tys. Tylko pierwszy rok użytkowania auta (za wyjątkiem drobiazgów) był bezawaryjny. W kolejnym roku auto dosłownie zaczęło się \"sypać\". Każdą z awarii i prób ich usunięcia mógłbym długo opisywać. Żeby zaoszczędzić czytelnikom zbędnych szczegółów wypiszę tylko usterki i wymieniane części: amortyzatory, sprzęgło, regeneracja układu kierowniczego, uszkodzenia centralnego zamka, niedziałające org. radio, łamiące się plastikowe elementy wnętrza, złamana klamka zew., uszkodzona głowica, uszkodzona nagrzewnica, pompa wody, problem z utrzymywaniem obrotów na stałym poziomie, problemy z klimatyzacja... Praktycznie auta nie dało się doprowadzić do stanu \"bez usterek\". Po 3 latach użytkowania sprzedałem za bezcen w stanie katastrofalnym. Pomimo inwestowania i ogólnej dbałości o auto nie można było nim spokojnie jeździć. Codziennie zaskakiwało nowymi awariami. Oprócz przytłaczającej awaryjności auta na minus zapisują się materiały bardzo niskiej jakości we wnętrzu i bardzo wysokie spalanie. Nie narzekałem natomiast na prowadzenie, układ kierowniczy czy dynamikę. Auto nie wytrzymuje próby czasu. Stanowczo odradzam zakup. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy Accord VI i nie mogę wyjść z podziwu, jaka przepaść dzieli te dwa samochody. Accord z 2001 roku nie ma żadnej usterki. A jakość wykonania jest o niebo wyższa. Wszystkim zainteresowanym Fiatem Brava szczerze odradzam zakupu i polecam japońskie konstrukcje. Pozdrawiam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

9,3