Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

15 lat temu
Rok produkcji 1994
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Łatwo się prowadzi- chociaż jak przesiadam się z ciężarówki to zastanawiam się czemu ta kierownica tak ciężko chodzi. Wygodna pozycja kierowcy. Dobry widok do przodu i na boki.
Układ elektryczny
Gdyby nie ciągłe awarie i słabe wykonanie samochodu byłby to najlepszy samochód do miasta i na krótkie trasy. Według mnie najładniejszy w swojej klasie i dużo miejsca dla kierowcy i pasażera.
Jak jadę sam to jeszcze może być. Na trasie jechałem 140 km/h. Przy dwóch osobach masakra, z większą ilością pasażerów nie jechałem.
Brak uwag. Ale nie jest źle.
Chyba jedyny samochód w którym podczas jazdy urywa się wahacz, a mechanicy w ASO twierdzą że to nic nowego. Na szczęście i mnie i znajomemu stało się to na parkingu przy prędkości około 20 km/h
Przód super, ocena 6. Boczne szyby między 4,5 a 5. Ale jak można takie mikro lusterka zakładać do samochodu, nie lubię cofać patrząc w tylna szybę a w lusterka nie widać zbyt wiele.
Tu jest kiepsko ale mając silnik 700 cudów nie oczekiwałem
Kierowca bardzo dużo miejsca, jak na taki samochód. Z tyłu jest miejsce na krótkie przejażdżki. Chociaż kiedy rodzice mieli identyczny samochód to robiło sie w 4 osoby 500 km i jakoś się dało.
Mam wyciszenie komory silnika ale nic to nie pomaga. Chyba z moim egzemplarzem jest coś nie tak. Nie grozi mi przynajmniej potrącenie nikogo na ulicy bo słychac mnie z daleka, ale w srodku nie da się rozmawiać. Cały układ wydechowy mam nowy ale nic to nie daje.
Na mieście pali od 8- 10 litrów, w mieszanym w granicach 6 litrów. Mam porównanie z fordem, cześci w podobnej cenie ale ford nie potrzebował ich tak często wymieniać. Duże spalanie moze byc spowodowane sposobem mojej jazdy i odlagłościami do pokonania.
Samochód tani w kupnie ale nie jest juz taki tani w naprawach.
Na szczeście jeżdze nim dzien lub dwa w tygodniu, dzieki temu nie muszę go tak często naprawiac. Gdybym jeździł codziennie nie wiem czy samochód wytrzymałby tydzień bez naprawy. Cudów nie oczekiwałem ale tak awaryjnego samochodu w życiu nie miałem, chociaż nie był taki fiat 126p. Wiec moze wszystkie fiaty takie są.
Trzy razy zgasł i nie chciał odpalić. Raz urwał się wahacz podczas jazdy. Wieczne wycieki. Awaria mechanizmu wycieraczek nie jest to może wielka awaria ale spóbuj jeździc samochodem bez wycieraczek w jesieni w górach.
Dziennik kosztów dla Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW
6,9