Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

bob_best, 19 lat temu
Silnik 1.1 Sporting 54KM 40kW
Rok produkcji 1996
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Ogolnie uwazam ze jak na autko za taka kase nie mozna miec wieszych zastrzezen! Ja jestem b. zadowolony, w porownaniu z innymi CC (900 o ok 1000zl tansza) wypada na prawde super i warto dolozyc! Autko raczej dla mlodych ludzi (te czerwone pasy.... :>), choc nie tylko! Nie polecam raczej rodzinom - niewielkie rozmiary, poza tym CC bardzo czuje ile jest osob "na pokladzie"!
Jak na tak male autko silnik wydaje mi sie wystarczajacy (optymalny)! Po miescie mozna troche podzialac, na trasie najlepsza predkosc wg mnie to ok. 120 km/h, powyzej 140km/h robi sie troche ospaly!
Od razu zalecam zmiane oleju z mineralnego na polsyntetyk, dzieki temu skrzynia w zime chodzi lekko! Ogolnie dobrze zestopniowania, nie ma problemow ze zmiana biegow!
W porownaniu z innymi CC o niebo lepszy! Ogolnie dobrze go oceniam (choc na zakretach czasem przod lubi uciekac), wytrzymalosc tez b. dobrze (jak na razie nic nie zmieniane)
Male zastrzezenia moze do lusterek, ale wiesze smiesznie by wygladaly`
Wszystko na swoim miejscu, choc umieszczenie przelacznikow elektrycznych szyb (szczegolnie pasazera) jest niebyt fortunne! Aha.. i czasami migacz nie daje sie wlaczyc :)
Z przodu super (siedzenia w sportingu z boczkami), z tylu dwie osoby w miare komfortowo moga podroznowac
Mam sportowy wydech :)))
Jezeli czesto zmienia sie filtr powietrza to zdecydowanie obniza spalanie! Przy dynamicznej jezdzie miasto ok 7l/100km trasa przy 120km/h ok 6l
Mozna kupic kilka podobnych aut (np. Rover 111, Citroen AX itd) ale w ich przypadku jakakolwiek usterka jest b. droga do usuniecia! W fiacie ceny sa do przelkniecie! Aha i najwazniejsze - ja osobiscie odradzam kupno zamiennikow, tylko oryginaly!!!!!!!!!
Troche detali sie psuje: wymiana baku paliwa, linki recznego ,cylinderkow w tylnych hamulcach, silniczka wycieraczek! Ale ogolnie nigdy nie zawiodl, nigdy nie stanal w drodze :)
Padl katalizator (ale to kwestia wytrzymalosci - 100.000 km). Sa dwie drogi: wyciecie lub kupno (ok.400-500zl)! Ja wybralem ta pierwsza i nie narzekam - poprawila sie dynamika auta! Jedna wada to troche glosniejszy wydech (mam sportowy wiec nie przeszkadza mi to) oraz to ze torche czuc spaliny z wydechu (w aucie nie)!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 Sporting 54KM 40kW [l/100km]

6,6