Ocena kierowcy - Fiat Croma I

Danek, 14 lat temu
Silnik 2.0 i.e. 116KM 85kW
Rok produkcji 1991
Fiat Croma I 2.0 i.e. 116KM 85kW 1987-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Baaardzo obszerne, wygodne wnętrze i taki sam bagażnik. Za to daję 5+.
Karoseria : Po każdej zimie wizyta u blacharza. Łatanie dziur.
Układ elektryczny : Autko nie lubi upałów/mrozów. Elektryka wariuje.
Silnik : Jazda na zimnym silniku to udręka...
W chwili gdy to piszę właścicielem Cromy już nie jestem (przesiadłem się na Golfa III i nie narzekam). Generalnie po kromce mam dobre wspomnienia, polecam tym, którzy szukają przede wszystkim auta z obszernym wnętrzem i bagażnikiem.
Dałbym czwóreczkę, gdyby silnik był bardziej elastyczny. Żeby był, trzeba koniecznie trzymać go na min 2500 obrotów. Ale gdy się chce nieco pogonić - nie należy schodzić z 3000, wtedy radość z jadzy gwarantowana. Generalnie trzeba sporo mieszać biegami.
Nie mam zastrzeżeń.
Miałem całkowicie zużyte amorki, więc nie wiem jak się sprawuje na nowych.
Dobrze przeszklony heczbek.
Nie mam raczej zastrzeżeń.
Dmuchawa dmucha i to ładnie (na max - huragan). W zimie trzeba dłuuuugo czekać na ciepełko, ale gdy już jest - jest dobrze.
Tu trzeba dać piąteczkę, nawet z plusem. Na leczenie wyślę każdego kto powie, że w Cromie brakuje miejsca. Woziłem rodzinę, przy remoncie/przeprowadzce w aucie zmieściły się drzwi, ościeżnice, ogromne pudła (oczywiście nie wszystko naraz). Pakowne bydle, nie ma co. W życiu nie kupię sedana. Only hatchback.
Mogłoby być lepiej, ale i tak jest ciszej niż np w Polonezie (moim wcześniejszym aucie).
Z litości dam \"2\", aż prosi się dać jedynkę. Zużycie paliwa - porażka. Kupując Cromę należy: - zastanowić się nad TD, - benzyniaka brać z gazem lub od razu dokupić, - być właścicielem stacji benzynowej. Ceny napraw spędzają sen z powiek. Raz, że części (nawet używane!) są praktycznie niedostępne, dwa, że ceny tychże części są masakryczne.
2,5 roku temu za Cromę dałem 3,5k zł, co wg mnie było rozsądną ceną. Teraz chyba w podobnej cenie coś znajdziemy. Tak duże auto w takiej cenie jest jak najbardziej ok, pod warunkiem, że szukamy wózka z gazem, w miarę zadbanego i bez poważniejszych usterek, które śmiało mogą zrujnować nasz budżet.
Nie pamiętam drobiazgów, o których bym musiał tutaj napisać.
Pod koniec mojego użytkowania sprzęgło prosiło się o wymianę. Cena zadecydowała o pozbyciu się Cromy, podobnie jak cena \"amorków\" (np 1 tylni jest 2x droższy od dwóch amortyzatorów do Golfa III na przód - bez komentarza).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i.e. 116KM 85kW [l/100km]

9,8