Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2008
Fiat Linea Sedan 1.4 8v 77KM 57kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda
Układ hamulcowy : przy gwałtownym hamowaniu , nawet przy prędkości 20/km/h wydobywa sie z podwozia przerazajacy dzwiek , tak jak by sie miało zaraz rozpaśc ,czuć równiez po pedałach
Autko fajne dobrze sie nim jeżdzi, ale jak bym miał wybierać przy ponownym zakupie tego autka to juz bym go niekupował,znam autko i usterki kaie wnim, wystapiły. Zraziłem sie do tego auta
bardzo słaba jesdnostaka jak na taka masę auta, po roku silnik zaczał szwankować,zaczeła występować nierówna praca śilnika, co kilkadziesiat sekunt spadały obroty i powracały , trwało to około miesiaca ,na serwisie mi powiedziano ze nic nie znależli a tylko mi poprawili parametry pracy w komuterze auta.
po roku pracy ,przełanczanie biegów nie jest takie piekne,szczególnie w cyklu miejskim ,gdzie trzeba przełaczaqć często biegi,chodzą ciężko.
bez wad
nie jest taka doskonała,w niektórych momentach ograniczona, bardzo mi to osobiście przeszkadza.
wentylacja kiepska,często paruja szyby a nawiew niedaje sobie z tym rady,jak tylko zaparują szyby to trzeba czasu zanim zrobia sie czyste, wiatrak na wolniejszych obrotach piszczy przez pewien czas, w serwisie mówiłem ale nic mi z tym niezrobiono :(,ogrzewanie jest ok.
jest ok.
jest ok.
przy dużej masie auta a słabej jednosce napędowej (77 km) ,zawsze będzie większe zuzycie paliwa,tak pieknie to wygląda to w broszurce a nie na drodze.
cena ok jak za takie autko ,ale przy tym kryzysie co teraz mamy za ta cene można kupić lepsze autko i lepszej marki.Mam wrażenie przy mojej linei że jest to bardziej ilosciówka niż jakosciówka, (już mi głupio jeżdzić na serwis)
wiatrak w nawiewie piszczy, przy małych obrotach. wkładkai w dzwiach kiepskie, z trudem wchodzi kucz a jeszcze trudniej wychodzi( właśnie sie wybieram na wymianę),osłony na pasy bezpieczeństwa przy fotelch odchodza z zatrzasków ,kilka razy poprawiałem( kiepskie zatrzaski
po roku gumy przy błotnikach wypchało w strone drzwi a co przezto przetarły sie i rozerwały sie a dzieki temu ztarło lakier po obu dzwiach ,w serwisie mi powiedziano że linea, ja juz to miałem wymieniane i lakierowane, (a co będzie jak gwarancja minie, zapewne wysoki koszt naprawy jak dojdzie lakierowanie kantu dzwi ).Po roku silnik zaczał szwankować,zaczeła występować nierówna praca śilnika, co kilkadziesiat sekunt spadały obroty i powracały , trwało to około miesiaca ,na serwisie mi powiedziano ze nic nie znależli a tylko mi poprawili parametry pracy w komuterze auta.Przy gwałtownycym hamowani wydziela sie straszny dzwiek tak jak by sie coś miało zaraz rozpaść,drgania przy tym dzięku są przenoszone na pedały wiec sie odczuwa (mam zamiar z tą usterka sie wybrać do serwisu)
Fiat Linea Sedan