Lista ocen Fiat Marea Weekend (199) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jest dobrze. Wybierak działa precyzyjnie. Są jednak dwa podstawowe mankamenty. Po pierwsze, w trasie niesamowicie brakuje 6go biegu dla równej jazdy z prędkością autostradową (5ty bieg niestety jest trochę za krótki, jednak dzięki temu pozwala na swobodne wyprzedzanie w trasie już od 70 km/h). Drugą rzeczą, która przeszkadza jest słaba synchronizacja pierwszego i wstecznego biegu - lubią chrupnąć przy wrzucaniu.
~b.bronski@gmail.com
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Biegi w moim egzemplarzu pracują bardzo miękko i przyjemnie, bez żadnych zgrzytów, jednak jest to uwarunkowane jedną rzeczą, stała kontrola poziomu płynu w skrzyni który lubi czasami wyciekać. Jeżeli zadbamy o regularną wymianę i nie kupimy auta z już zniszczoną skrzynią to na pewno nie powinno być problemu.
~Krzysiek
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Skrzynia pracuje bez zarzutu ale nie wiem czy nie powinna być "dłuższa", biegi są zestopniowane jak do jazdy po stromych i krętych drogach. Przy jeżdzie autostradowej na piątym biegu bez trudu przekraczmy 6000 obrotów czyli ~200km/h i wtedy jest już ogólnie trochę głośno.
~slawoos
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Fiaty są znane z problemów ze wstecznym, ja tego nie zauważyłem. Czasem pojawia się zgrzyt przy zmiane z 1 na 2 a le to tylko jak się podciągnie na 1 do odcięcia. Prawdopodobnie mam zużyty synchronizator więc to nie wina modelu auta a konkretnego egzemplarza.
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Nie mam co zarzucić skrzyni. No może poza brakiem 6 biegu, na trasie bardzo by się przydał, poza tym jest i działa tak jak powinna działać. Czasami lekko rzęzi wsteczny, ale ponoć nie ma synchronizatora, to pewnie dlatego.
~Vader-Poland
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Nie ma fajerwerków ale nie mogę się do niczego przyczepić. Skrzynia jak skrzynia. Zdarza się, że jedynka ciężej wejdzie - ale w starszych samochodach to niestety norma (ale mam pecha). Nigdy bieg mi nie wyskoczył.
~thomus
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Skrzynka w porządku, biegi nie haczą i wskakuja bez oporów. Czasem zazgrzyta przy wrzucaniu wstecznego ale z tego co czytałem na forach to ten typ tak ma. 5 bieg mógłby mieć ciutkę dłuższe przełożenie ale może sie czepiam. Ogólnie ok
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Rajdowcem nie jestem więc ciężko mi ocenić skrzynię biegów. Biegi wchodzą bez problemów (może odrobinę ciężej niż w Corolli). Nie zdarzyło mi się, żeby mi bieg wyskoczył (w Corolli kilka razy jedynka). Biegi dobrze zestrojone.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Precyzyjna. Problemem w moim egzemplarzu jest jedynka i wsteczny. Wrzucenie ich bez zgrzytnięcia wymaga zatrzymania. Jeśli się chociaż toczymy usłyszymy niemiłe chrupnięcie. Wymagało to ode mnie wyrobienia w sobie pewnych nawyków.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Heniu
Weekend 1.8 16V 113KM 83kW
Musiałem wymienić po 160000 , brak 6 biegu , 5-ty nie jest nadbiegiem tylko kolejnym biegiem wysokoobrotowym co daje małą ekonomike na trasie natomiast w mi8eście sie przydaje - wyprzedzanie z 5 bez redukcji przy pełnym aucie itp
Fiat Marea Weekend