Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Tomasz, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1998
Fiat Marea Weekend 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Za tą cenę to dobry, wygodny i ładny samochód
Silnik w mojej maryśce pracuje bardzo gładko i cicho, jest dosyć zrywny ale czasami brakuje mocy. Żeby sprawbie wyprzedzać trzeba redukować nawet do 3 biegu, ale nie jest źle.
Srzynia biegów przynajmniej u mnie nie jest super, przyczyna to (chyba) psujący się stabilizator(tak to się chyba nazywa) 3 biegu, ponieważ czasami słychać dziwne dźwięki przy zmianie na 3-kę, pozatyw 3 bieg wogóle ciężko wchodzi.
Jest zadowalający, zawieszenie jest sztywne i dobrze trzyma się w zakrętach, choć na naszych polskich drogach (dziurawych) czasami mogło by być trochę miększe.
Widoczność jst dobra w każdą stronę chociaż czasami mogą przeszkadzać dosyć grube słupki ale jest ok.
Jak na samochód z 1998 r to jest ok, wszystko jest w zasięgu ręki i dosyć czytelne.
Dopóki działa dobrze termostad jest ok ale gdy padnie to masakra, ciężko nagrzać kabinę, a odparować szyby to już wogóle inna bajka.
Z przodu jest naprawdę dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu już trochę mniej, wszystko alęzy od tego jaki jest wysoki kierowca i boczny pasażer.
Jest ok, jest napradę cicho ale do 4500 obr./min , potem słychać trochę silnik ale w kabinie można rozmawiać cicho, nie trzeba krzyczeć:)
Jak na swoje gabaryty jest naprawdę ekonomiczny, poza miastem w trasie można spalać okło 6,5 litra a w mieście okło 9,5. Wszystko zależy od nogi kierowcy.
Naprawdę za niskie pieniądze możemy dostać dobrze wyposażoną maryśke, komfort jazdy jest na dobrym poziomie, ogółem samochód prezentuje się ciekawie, ma ładną , nowoczesną stylistykę
Raczej się nie psuje, cześto się potrafi zaciąć zamek tylnej klapy, czasami centralny nie ma chęci otworzyć niektórych drzwi
Trzeba uważać na sprzęgło
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend 1.6 16V 103KM 76kW