Lista ocen Fiat Palio I (152) - Silnik

Na liście zabraknie 136 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KAMIILCIIO
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Jak na tak mały silnik, to samochód dość szybko reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Silnik na wolnych obrotach chodzi \"Dość Cicho\". Jednak na wyższych obrotach i przy większych prędkościach hałasuje niemiłosiernie i jazda powyżej 100 km/h nie jest przyjemna. Ale spalanie tego silnika nie przekracza mi 6 l benzyny na 100km. Nie zależnie od tego czy jest to trasa czy miasto. Kiepskie uszczelnienie silnika, wycieki oleju spod miski jak i pokrywy...
~mart1nezo@interia.pl
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Silnik bardzo wytrzymały - przejechałem nim ponad 100 km ze wskazówką temp. na maxa , mechanik się dziwił temu, że uszczelka pod głowicą nie szczeliła. (jak się okazało zapowietrzony by ł układ chłodzenia - mimo że w zbiorniku płynu chłodniczego było full to po odpowietrzeniu układu dolałem jeszcze 5L (nie paraflu tylko tańszego - jeździ do dzisiaj). Silnik elastyczny - ronda czasem pokonuje na 3 biegu przy 35 km/h. Zużycie oleju wynosi...
~Kaczor
Weekend 1.6 i 101KM 74kW
Silnik ma przejechane 230 tys. km pali na dotyk i pracuje jak pszczolka, jest bardzo zwawy, lubi wysokie obroty, troche glosny ale po tylu latach i z takim przebiegiem nie mam na co narzekac, silnik bomba 180km/h bez wysilku, naprawde mocny motor, ale niestety pali jak smok, przy mojej jezdzie pali (naszczescie gaz) w miescie 15litrow, ale za to w trasie 8-9 przy rownej jezdzie 120-130
~Munia
Weekend 1.4 71KM 52kW
Po kilkunastu autach firmowych takich jak skoda felicja , fabia , vw polo kombi , caddy i kilku innych podobnej wielkości -niezłe auto -stosunek ceny do funkcjonalności -super . Kultura pracy -taka jakiej można się spodziewać po aucie kosztującym grosze . Silnik taki sobie-dość elastyczny w porównaniu z vw , paliwożerny , z klasycznym fiatowskich wstrętnym gangiem.
~jurek z w-w
Weekend 1.4 71KM 52kW
W zimie tragedia, spala 13-litrów, rozgrzewa się wolno jak trator,jeżdzę nim 8-rok od nowości ! Tylko gaz w innym przypadku bankructwo na paliwie. Po dwóch latach poszła skrzynia biegów, po trzech pękł alternator, wymieniłem na używany.Osłony plastikowe regulacji bocznych lusterek odpadły,przykręciłem wkrętami, strata na wartości jak na starych kalesonach!
~adt
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Niezwykle dynamiczny, jak sie wkręci na wysokie obroty to ogień, nawet na LPG, ale są też wady: - 2 paski rozrządu, bardzo trzeba pilnować wymian, bo jak strzeli to kaplica - zupełnie niekompatybilny z LPG, problemy, problemy i jeszcze raz problemy, jeżeli zakładać LPG to u gazownika, który ten samochód zna na wylot, to może coś z tego będzie...
~aim
Weekend 1.4 i 75KM 55kW
To auto na gazie pali tyle co podałem na końcu i ani grama więcej. Niestety trzeba mieć dobrą instalację gazową np. Landi Renzo :). Przyspieszenie od 0-100 na LPG wynosi 12s, w przypadku mojego silnika i instalacji gazowej. Świece Champion, zero oleju między wymianami. Pozdrawiam wszystkich Palio-Maniaków. Jakieś pytania?: aim1999@poczta.onet.pl
~daro
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
nie ma co za dużo wymagać; dzisiaj 75 KM może śmieszyć, ale w 1999 było OK; samochód nie jest zawalidrogą; na autostradzie da się wycisnąć 170; prędkość podróżna 140-150 bez problemu; sam silnik nie stwarza żadnego problemu, zapala b. dobrze; z części wymieniałem pompę wodną i profilaktycznie rozrząd przy 80 tys.
~adam te
Weekend 1.6 i 101KM 74kW
jak na smochód przezwoitej marki pasek rorządu przy prawie maksymalnym zacięciu jazdy 78000 urwany kiepska jakość następ alternator pęknięcia obudowy koszt naprawy 300 trochę za drogi sama obudowa wmiare dobre osiagi i jest oszczędny leczkiepsko wykonany czujniki chamulców powyjechaniu z salonu przy skręcie kable się urywają
~Dexter
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Silnik dobrze pracuje, nie ma tendencji do wahania obrotów. Czasami tylko wypada zapłon. Widać, że to dosyć silna maszyna, bo pozwala temu autu się nieźle rozpędzić. Z alufelgami poprzedni właściciel osiągnął 200 km/h. Kurczowo trzyma się niskich obrotów, ale jak się wdepnie gaz, potrafi nieźle pokazać moc.