Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

ster_nick, 15 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2008
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo dobre leflektory.Wyposażenie w tej cenie.
Karoseria : niezbyt staranne spasowanie elementów
Przyzwoicie ,ale bez ekscesów.Elastyczność podobna do postawy banku w którym brałem kredyt. Nie jestem jednak załamany , bo wiedziałem co biorę ,a jak już potzebuję emocji to oglądam sobie Kubicę.Nie powiem nic nowego ,ale innych wątpiących upewnię--do 100km\h bardzo przyzwoicie,miłe chrumkanie, powyżej coś z gabinetu szalonego dentysty.Niektórzy to lubią.
Więcej niż przyzwoita.Brak 6 , ale to nie wina fiata tylko mojego szefa,że mało mi płaci i nie stać mmnie na taki z szóstką,ba takie są.Daję zdrowe 4+ .
Nic nie szarpie ,nie ściąga, nie tłucze ..Idzie równo i delikatnie prowadzone nie powinno nas wyprowadzić z drogi.Hamulce bardzo dobre i pewne. 4z plusem.Trzeba jednak być czujnym ,bo auto jest dość wysokie a silne wspomaganie utrudnia pewne prowadzenie .Lekki ruch i jesteśmy na środku drogi.
Doprzodu jak we wszystkich,na boki bardzo dobra-świetne lustra.Tył widać jak się wysiądzie ,ale za linię trzeba płacić.Pomagają nieco lusterka i dobre wyciszenie.Nie słychać krzyków teściowej jak cofając przejedziemy jej upierdliwego pieska. Bardzo dobre reflektory.
Tu jest żle.Schowki małe,brak pułeczek, potwierdzam puszki nie mieszczą się pojemnikach,oparcie ręki na podłokietniku jest przeznaczone dla kierowców bez nóg,w schowkach drzwi można schować chusteczki do nosa i kilka wezwań do zapłaty rat z banku .Owieranie bagażnika pozwala nam upewnić się,że mamy ciągle tą samą ilość polców,a w przyszłości kiedy zlikwidują tablice rejestr. ślad odcisków naszych paluchów zawsze będą dobrze widoczne.
Za taką kasę jest więcej niż dobrze.Nagrzewa szybko i skutecznie usówa zaparowanie.Klimatyzacja ,wprawdzie manual ale jest b.skuteczna.Wentylacja też ujdzie.
Miejsca w sam raz z przodu,folele regulowane i wygodne . Ztyłu miejsca wygodnie dla 2 osób i nóg nie trzeba podciągać pod brodę. Nie patrzę na samochody z wyższej pułki i ta ocena dotyczy tego segmentu.Miejsca jest więcej niż w PEUGEOT-cie 206 czy Skodzie Fabia.
Jeżdziłem wcześniej dislem i teraz wydaje mi się że wszędzie jest cicho.Kupiłem też ciche opony.Tak jest do 115 km\\h. Przy 140km\\h słychać wszystko- silnik,koła, radio,szum powietrzai całą modlącą się rodzinkę.
Pali nie mało,ale znacznie mniej niż przy słabszym silniku FABIA.I to mi wystarczy. 5000 km to za mało by mówić o naprawach i wadach.A 3 lata gwarancji i pierwszy przegląd po 30.000 km to miły gest ze strony Fiata.
Model z tego roku z bogatym wyposażeniem -36.100zł
Wcześniej miałem przez 9 lat 3 FRANCUSKIE samochody.Nazwę napisałem z dużej litery nie przez szacunek dla kraju producentów.Ale jako ostrzeżenie dla potencjalnych nabywców i zachętę dla masochistów. Kto jest spragniony mocnych wrażeń, jak np. nagła i niespodziewana zmiana kierunku jazdy bo poszła belka skrętna, zapraszam na fora -- Peugeot 206,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,2