Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

pontonik@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2009
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy działa bez zarzutu. Reaguje na nawet najczulsze dotknięcie pedału hamulca, ABS działa tak jak powinien, przetestowałem na lodzie i naprawde koła się nie blokują przy hamowaniu.
Auto małe ale zgrabne. Bardzo piekny wygląd, nic dziwnego że jest nazywane małym maserati. W środku ładnie wszystko wygląda, spasowanie porządne, konsola ładnie podświetlana. Zegary czytelne, troche mały kufer ale wkońcu to auto miejskie.
Cichy i dosyć dynamiczny, jak dla mnie wystarczający. Mieszkam 40km od Stolicy i naprawde nie mam większych problemów z tą jednostką. Troche mały moment obrotowy ale da się wytrzymać, samochód przyspiesza zadowalająco, przy wyprzedzaniu nie ma większych problemów nawet wtedy kiedy się jedzie na 5 biegu. Nawet po przekroczeniu 3500 obr. w środku nie jest głośno.
Krótkie przełożenia jak w sportowym samochodzie, biegi wchodzą lekko i bez wiekszych problemów.
Dobrze bierze zakręty, nie kołysze na boki przy gwałtownym skręcaniu.
Z widocznością jest troche gorzej. Z przodu ok ale z tyłu na boki słaba widoczność.
W porządku. Spasowanie porządne jak na Włoskie auta. Twarde tworzywa ale dobrej jakości. Łatwo dają się wyczyścić.
Bez większych problemów. Szyby szybko odparowują ogrzewanie grzeje bardzo dobrze. Klimatyzajci nie przetestowałem jeszcze bo samochód kupiłem w listopadzie dopiero.
Dla kierowcy jest wystarczająco miejsca. Mam 185cm wzrostu i czuje się dosyć dobrze. Wogóle z przodu jest sporo miejsca. Z tyłu troche gorzej no ale czego oczekiwać od takiego auta. Przecież Fait Linea to nie jest, ale da się z tyłu jeździć.
W środku jest dość cicho, przy obrotach silnika powyżej 4000 obr. robi trochę głośniej. Ale fiat od dawna dobrze wyciszał wnętrza aut.
Zużycie paliwa niskie. od 6,5 do 5,4. Średnio spalam 6 l/100 i myśle że to nie jest dużo. taki silnik i taka moc musi troche jeść ale zadowala się małą ilością pokarmu. Przegląd mam dopiero w list. 2010 lub po 30tys. Ale Fiat jest tani w serwisowaniu. Miałem kiedyś fiata siene i tanio mnie obsługiwano.
Dobra jakość dobra cena. za 40 tys można mieć taki samochód z tym silnikiem w wersji estiva blue&me. Myśle że za takie wyposażenie jakie ma ten samochód to naprawde nie jest wygórowana kwota.
Kupiłem auto w listopadzie jak narazie nic szczególnego nie przykuło mojej uwagi.
Narazie nie miałem żadnych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]