Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Tomek, 17 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zjeżdziłem kupę salonów. Oglądałem, jeżdziłem, przeliczałem, mnożyłem i dzieliłem. Chciałem zmienić Punto na coś innego ale znowu wybrałem Fiata, przede wszystkim ze względu na koszty. Doskonały silnik, coraz lepsze wykonanie. Punto III nigdy mnie nie zawiodło więc mam nadzieje ze z Grande będzie podobnie! Bardzo wygodny samochód! Polecam
Najmocniejszy atut Grande! Oszczędny, elastyczny i szybki jak na diesla. To już moje drugie Punto i drugie z silnikem Multijet. Nie ma lepezego diesla w tej klasie!
Niestety słabiutko! Grande niestety powiela błedy poprzednika. Problemy ze wstecznym i z dwójką. Wymaga wprawy i przyzwyczajenia.
Układ jezdny zdecydowanie lepszy niż w Punto III. Twarde zawieszenie daje duże poczucie bezpieczeństwa. Szeroki rozstaw osi plus opony 15" i jest o klasę lepiej
Nie wiem dlaczego tak wszyscy narzekają? Dla mnie zdecydowanie lepiej niż w Punto III. Duże lusterka dają super widoczność do tyłu. Wszystko pod kontrolą
Jest o klasę a nawet dwie lepiej niż u starszych braci! Wszystkie plastiki dobrze spasowane. Wszystko na swoim miejscu. Denerwuje mała ilość schowków.
Bardzo dobra wydajność, Jak na diesla bardzo szybko robi się ciepło w autku. Klimy nie miałem okazji jeszcze wypróbować.
Tutaj Punto dorównuje samochodom z wyższej półki. Bardzo dużo miejsca dla 4 osób. Kierowca i pasażer czują się super komfortowo! Minus to 275 litrów bagażnika. Jednak coś za coś.
Wyciszenie dobre ale nie zaskakuje. Przy 110 km robi się głośno.
Fiat jest po prostu najtańszy w utrzymaniu! Spalanie diesla to od 3,9 do 5,5 l/100km. Przeglądy co 30tys. wiec dość rzadko. Najlepszy kredyt na rynku. Prawie w każdym mieście ASO. Tanie części.
Za 60 tys. mam full wypas. Mogło być te 5 tysi taniej. Za te sama kase moglem miec C4 ale jakosc wykonania wydaje mi sie lepsza w Punto! Aż mnie to samego dziwi! Lubie to auto.
Na razie ok. Bardzo mały przebieg.
Jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
5,8
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d