Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Banderas, 12 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2008
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy jedyna żecz która zasługuje na 5 rewelacyjnie hamuje,i abs tylko zima wiedziałem ze działa.
Zawieszenie : drążki stabilizatorów wytrzymuja tylko 16 do 20 tys. km
Karoseria : Słabo wyciszony i pali duzo.
Duże koszty utrzymania. Ciagle coś, polecam zakup lepiej 2-3 letniego auta japońskiego i problem z głowy takie posiada żona przejechała juz 140 tys,km i co nic eksploatacyjne sprawy tylko.czyli klocki olej i dopiero 1 raz drazki stabilizatorów które w fiacie trzeba wymieniac co 20 tys km minimum.
Do miasta wystarczy ,trasa zbyt mało mocy. Wibracje na kierownicy przy wrzuconej 5 obroty od 1800-2200 przy niskiej predkosci miedzy 60-70 czyli tyle ile sie jezdzi po miescie.
wrzucenie 1 szybko, graniczy z cudem,prawie zawsze wchodziła mi 3.Masakra w koncu sie przyzwyczaiłem i jakos daje rade.
Moze byc,bardziej twardy niz mieki,po wyeleminowaniu paru usterek na gwarancji ,CZytaj wymianie oldbojów zawanych odbijakami i amortyzatorów przy 2000 tyś.km w serwisie poprawiło sie i nie wali tylko amortyzuje tak jak powinno. Zbyt nisko zawieszony trzeba uwazac zeby nie urwac zderzaka.
Słupki z przodu ograniczaja,kwestia przyzwyczajenia po dłuzszym czasie nie zwraca sie uwagi.
Wyglad w porównaniu z inymi markami naprawde ładnie,plastiki gdzie niegdzie słychac a to juz fiat ogólnie pozytywnie,wada kubka na kawe nie da sie postawic w miejscu przewidzianym na kubek,jestem ciekawy jaki tam kubek musi byc chyba jakis fiatowski ha ha.
Klima mogła by byc bardziej wydajna. Ogrzewanie w normie. Ogólnie pozytywnie czyli wystarczajaco CZytaj.
Ja mam 1,87 i bez problemu sie mieszcze i nawet ktos da rade niski da rade sie wcisnac za mnie takze ogólnie na krutkie trasy pozytywnie, Na szerokosc mogłby byc wiekszy zbyt blisko nogi gałka zmiany biegów.
Brak podwójnych albo dodatkowych uszczelek w drzwiach i niestety przy wiekszych predkosciach słychac wiatr. WW polo króluje jesli chodzi o wyciszenie kabiny.
Spalanie miasto 8l do 9l krotkie trasy. srednie 7l do 8l trasa przy wiekszych predkosciach czyli 120-140 7-8l Przy 100-120 od 6,5 do 7l
Źle i jeszcze raz zle tylko japońskie auto 2-3letnie w życiu fiata już!!!
Zle działajace z tyłu klamki drzwi. Brak mozliwosci ustawienia prosto kierownicy serwis poprawiał i tak nadal jest albo w prawo a pozniej w lewo minimalnie przesunieta. Wibracje na kierownicy przy 60-70 km na godzine na 5 biegu. To nie wina kół zle wyważonych ani zbieznosci po prostu fiat wada tego silnika i skrzyni,albo zawieszenia konstrukcji.
Wymiana przy 2000 tys.km amortyzatory plus odbijaki czyli oldboje tak zawane. Wyciek plynu chłodzacego, 3 RAZY naprawa i wkoncu wymiana termostatu + załozenie dodatkowo uszczelki przy termostacie najpier mowili ze tam seryjnie nie potrzeba i jak ciekło dalej w koncu załozyli paranoja. 16000 tys.km wymiana stabilizatory drazków podobno wytrzymuja tylko do 20 tys.km chodzby nie wiem jak delikatnie jezdzic taka wada fiat orginalne zakładam bo podrubki jeszcze mniej fiat fiat.....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

7,7